Canon 100D nebo 760D a jaký objektiv?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon 100D nebo 760D a jaký objektiv?

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Olda S. a poslední změna proběhla před 4 roky, 2 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4465

  Jiri

  Mám dva dotazy. Přemýšlím mezi 100D a 760D. Je jasné, že 760D bude lepší, ale opravdu je Digic VI procesor a AF III ostření + ostatní věci o tolik lepší, aby to mělo o tolik lepší obrazovou kvalitu a dala se tak ospravedlnit vyšší cena a o dost větší tělo? A druhý dotaz. Ať už vyberu kterýkoli foťák, nechci setový objektiv, není nic extra. Vybírám mezi několika a potřeboval bych radu, do objektivů až tolik nevidím. Jedná se o tyto:
  Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM pro Canon
  Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary pro Canon
  Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC pro Canon
  Případně i jiné s podobným rozsahem zoomu, jestli jsem něco přehlédl. Který byste mi doporučili? Fotím všechno, krajina, rodina, děti, koncerty, občas sport. Jde mi samozřejmě o kvalitu, ostrost, ale i o pěkně rozostřené pozadí u portrétů a rodinky a plus ještě natáčím i videa, takže aby nebyl moc hlučný, pokud je možnost. Zároveň se chci zeptat, jestli když to není objektiv od Canonu, jestli budou fungovat veškeré vymoženosti s AF III ostřením. Moc děkuji za odpovědi.

  • Téma bylo upraveno před 4 roky, 2 měsíci uživatelem  Jan Rybář.
 • #4466

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den, to je dost těžká volba – ten Canon 100D má v kombinaci s dvěma setovými objektivy nejlepší poměr cena / výkon na trhu, zatímco 760-tka je pochopitelně výkonem (obrazovou kvalitou a ovládáním) přece jen o dost dál… Chyták je, že zatím nedá koupit v setu s žádnými objektivy… Ty sice nechcete, ale: to bych opravdu zvážil – ony totiž vůbec nejsou špatné. Ty zmíněné objektivy osobně neznám, tedy nemohou poradit, ale skoro jsem si jist, že pro obyčejné focení vám nedají obrázky o nic moc lepší než ony setové… Navíc se s cenou dostanete do mírně šílených dimenzí: objektivy potřebujete nejméně dva (á la 18-55 mm a cca 55-250 mm, případně plus pevnou padesátku). To celé v canonovém setu (až tedy bude) pořídíte do třiceti tisíc. Pokud koupíte tělo 760 a tyhle formálně lepší objektivy, cena ulétne do nesmyslna, někam k padesáti…Na to pozor trochu… Má rada: počkejte na sety s 760tkou a kupte s dvěma setovými objektivy plus pevnu padesátku na portréty… Mějte se! JR

 • #4685

  Olda S.

  Ke zmíněmým fotoaparátům se vyjádřit nemohu, používám jinou značku. Ale objektiv Sigma 17-50/2,8 už delší dobu vlastním, Tamron 17-50/2,8 jsem měl několik týdnů půjčený. Zde jsou mé subjektivní dojmy (nic jsem neměřil, jde pouze o uživatelský dojem z několika stovek snímků pořízených oběma objektivy) :
  Sigma kreslí přijatelně dobře už od clony 2,8, ale na ohnisku 17 mm při této cloně znatelně vinětuje. Tamron je na 2,8 o poznání méně ostrý než Sigma a při této cloně také více vinětuje, bohužel na všech ohniskových vzdálenostech. Na středních clonách (4-5,6) mi Tamron ve středu obrazu připadal o trochu ostřejší než Sigma. V rozích je Tamron na střední cloby výrazně ostřejší než Sigma. Na krajinářské cloně 8 kreslí Tamron v celé ploše obrazu podstatně lépe než Sigma.
  Soudkovitost se znatelně projevuje na nejkratším ohnisku u obou objektivů, u Tamronu se mi zdála výraznější. Bokeh a barevné podání se mi líbilo víc od Tamronu. Na odlesky v protisvětle je citlivější Tamron.

  Sigma má oproti Tamronu znatelně rychlejší a zejména podstatně tišší autofokus, také účinnost stabilizace se mi u Sigmy jeví jako vyšší. Z hlediska mechanického provedení působí Sigma solidněji, z hlediska vzhledu se mi víc líbí Sigma (ten zlatý proužek u Tamronu působí velice lacině a pouťově).

  Závěr není jednoznačný. Pokud hodláte často využívat plnou světelnost (a proto si takový objektiv kupujeme), více práce odvede Sigma. Pokud chcete fotografovat akčnější scény, oceníte rychlejší AF Sigmy. V horších světelných podmínkách oceníte účíínější stabilizaci Sigmy. Pokud budete častěji fotografovat na střední clony, oceníte vyšší ostrost Tamronu.

Téma ‚Canon 100D nebo 760D a jaký objektiv?’ nepřijímá nové odpovědi.