Canon 760d – objektivy?

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Canon 760d – objektivy?

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Luboš Ch. a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8653
   Lukáš
   Host

   Dobrý den, tak jsem i na základě Vašich doporučení koupil Canon 760d a k němu rovnou pevnou padesátku a teď přemýšlím, jaký další objektiv. Koupit někde laciný standardní 18-55 mm IS STM, nebo se vyplatí trochu připlatit za Sigmu 17-50 mm http://objektivy.heureka.cz/sigma-17-50mm-f-2_8-ex-dc-os-hsm-canon/# ? Případně jsou jiné možnosti v podobném poměru cena/kvalita? Vím, často píšete, že se Sigmou nemáte zkušenost, ale třeba má někdo z čtenářů. Ze širokoúhlých to vidím pro začátek na Canon 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM – skvělá cena i recenze. Chci se hlavně naučit fotit pro radost, proto nepíšu, na co přesně skla potřebuji, sám zatím nevím, určitě ale ne sport. Předem díky moc!

  • #8654
   Jan Rybář
   Správce

   Tomáši, gratuluji k volbě – k těm objektivům, obecně se opravdu nedá žít bez něco typu 18-55 mm. Ten 10-18 je prý skvělý, ale sám jsem si ho měl v ruce jen krátce, ale trochu ho zvažte, je to věc spíš na hraní, nebo pro situace, kdy přesně víte, co od něj čekat…
   K té Sigmě: to je zajímavý tip na vyzkoušení. zatím jsem v ruce neměl a špatné to asi nebude, jen cena foťáku, pokud budete kupovat zvlášť, což budete, se s ním vyšplhá už docela vysoko… Ten 18-55 by byl možná rozumnější z hlediska cena/výkon… Tak držím palce, JR

  • #8655
   Olda S.
   Účastník

   Se Sigmou 17-50/2,8 mám poměrně dost zkušeností, trošku jsem se o ní i o Tamronu 17-50/2,8 rozepsal zde: http://www.fotoguru.cz/fotoforum/tema/canon-100d-nebo-760d-a-jaky-objektiv/

  • #8663
   Honza
   Host

   Mám osobní zkušenost s oběma objektivy a oba Vám mohu vřele doporučit. Canon EF-S 10-18 je opravdu kvalitní širokáč a navíc za velice příznivou cenu. Sigma 17-50 / 2.8 je také velmi povedený objektiv. Opticky je naprosto srovnatelná s originálním Canonem EF- S 17-55mm f/2.8, mechanicky mi přijde dokonce lépe provedená a je o trochu menší a lehčí. Navíc za skoro poloviční cenu. Jediná nepříjemnost, která Vás s ní bude pravděpodobně čekat, je nechat seřídit rovinu ostření v servisu AWH v Praze. Musí se tam dát i spolu s tělem fotoaparátu, je to zdarma v rámci záruky a v mém případě to trvalo 2 dny. Ale stojí to za to a seřízený objektiv pak ostří naprosto spolehlivě a přesně. Rozdíl oproti základnímu setovému zoomu 18-55 bude viditelný, navíc tu světelnost 2.8 ničím neobelstíte / nenahradíte.

  • #8677
   Olda S.
   Účastník

   Honza > Sigmu 17-50/2,8 jsem používal na třech tělech (Nikon D90, D7200 a D500), na všech ostří přesně a seřizování roviny zaostření nebylo nikdy nutné. S tímto problémem jsem se setkal pouze jednou a kupodivu to bylo u originálního objektivu Nikon 35/1,8 G.

  • #8680
   Honza
   Host

   Já se s tím setkal u 3 objektivů. U Sigmy 17-55 f/2.8, u Sigmy 18-35 f/1.8 a pak u půjčeného Canonu 17-55 f/2.8, který na tom byl asi nejhůře. Ale určitě záleží na konkrétním kusu. Vyrábějí se s nějakou tolerancí, stejně tak toleranci má AF fotoaparátu a pak prostě záleží na tom, jak se sejde konkrétní tělo a objektiv, jestli se ty odchylky sečtou nebo odečtou … Proto se dává do servisu s objektivem i tělo.

   Rozhodně nechci nikoho strašit, jen upozorňuji, že k tomu může dojít a může k tomu dojít samozřejmě i u originálního objektivu. Když pak někdo neví nic o tom, že existuje nějaký FF a BF a že se to dá seřídit, tak pak třeba zbytečně otrávený vrací objektiv ve 14-ti denní lhůtě a ještě k tomu třeba napíše někam na fórum, jaký je to mizerný objektiv a že špatně ostří … Sigma 17-50 f/2.8 je opravdu povedené sklo a ty 2 dny v servisu mi za to stály a rozhodně ho mohu každému vřele doporučit ke koupi.

  • #8682
   Martin R.
   Host

   Tu Sigmu mám také. Za ty peníze nic lepšího se světelností 2,8 asi neexistuje. O problémech s rovinou ostrosti jsem také slyšel. Naštěstí ten můj na mém těle ostří přesně.

  • #9255
   Luboš Ch.
   Host

   Dobrý den, jako svou první zrcadlovku, hlavně pro komfort ovládání, jsem se rozhodl pro CANON 760D. Mám dotaz ohledně objektivu, jako setový se nabízí všude v současnosti jen s Canon 18-135mm IS STM. Pokud bych chtěl 2 objektivy dle Vašeho doporučení, co byste, ale za rozumnou cenu (pokud tato možnost existuje…) doporučoval? A ještě si dovolím druhý dotaz, pokud bych v začátcích chtěl vystačit s jedním, jaký je tento setový 18-135? Děkuji moc za odpovědi.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Téma ‚Canon 760d – objektivy?’ nepřijímá nové odpovědi.