Canon PowerShot G7X Mark II 

Úvodní stránka Fotofórum Nastavení fotoaparátu Canon PowerShot G7X Mark II 

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Míra a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #33304
   Míra
   Host

   Jsem úplný lajk a od včerejška nový majitel tohoto fotoaparátu. Zatím spíše procházím nějakým prvotním seznamováním, ale na dvě věci bych se rád zeptal. Při pohybu fotoaparátem mi objektiv automaticky přeostřuje a přitom se mi z něj ozývá takové jakoby chroupání, cvakání. Je to běžný zvuk při přeostřování? Pak bych se rád zeptal, zda je vhodné mít na displeji ochranné sklo. Tam kde jsem si foťák kupoval mi ho tedy dali, ale protože jsem bohužel puňta, nelíbí se mi že je dané nakřivo a navíc se jim tam dostala nějaká nečistota a na displeji tak mám vidět tři černý tečky 🙁 Poradil by mi někdo kam v Praze zajít, kde to udělají precizně a čistě? A možná ještě prosba, jestli nevíte o vhodném odkazu v češtině, kde bych nejlépe pochopil funkce a ovládání tohoto fotoaparátu, případně dobře napsané rady, návody pro začátečníky? Děkuji

  • #33327
   Pavel
   Host

   Dobrý den,
   sice vám neodpovím na žádný z vašich dotazů, ale pokud vám jako naprostému laikovi mohu něco doporučit, pak je to začít zde:

   Fotografování – Podrobný průvodce pro nadšence i začínající profesionály (recenze)

   Můj názor je ten, že pro laika je to nejlepší začátek. Kniha vás dostane „do obrazu“ a jednoznačně vám usnadní první kroky s foťákem.

  • #33676
   Míra
   Host

   Takže chroupání při přeostřování je ok, ochranné sklo nalepeno 🙂 Jen bych se rád zeptal ještě jiného majitele tohoto fotoaparátu. Asi jako většina používám otočného kolečka na objektivu. Mám ho nastavené na ozuby nebo jak to říct, když s ním točím cvaká, nemám ho na hladký průběh točení. A právě když s ním točím dokola, tak asi v centimetrovém úseku jde kolečko jakoby jemně a pak ztuhne a točí se s větším odporem. Když vypnu ozuby a točím s ním na hladkou, tak si zase v jednom místě jako by vrzne, skřipne. Je tohle běžné? Nebo by se mohlo jednat o výrobní vadu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon PowerShot G7X Mark II ’ nepřijímá nové odpovědi.