Dilema – výběr zrcadlovky

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Dilema – výběr zrcadlovky

Označeno štítky: ,

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel david a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #11898
      Olda
      Host

      Dobrý den,

      potřeboval bych poradit při výběru. Již pár let si chci koupit sklo a dnes jsem již rozhodnut. Před rokem jsem si vybral 100D jako jasnou volbu. Dnes je na trhu nástupce 200D. Tak si říkám, je to nástupce, jdu do něj. Na ceně kde je 200D v setu +2 objektivy, ale začíná 760D +1. Tak si říkám, o třídu vyšší, budu o něm přemýšlet. Pak se dívám dál a na ceně o pár tisíc výše s CashBackem je 77D +1.

      No každopádně otázka zní, jestli se mi jako amatérovi vyplatí zainvestovat o cca 4k více za 77D, nebo zůstat u 200D a nebo ušetřit a jít do starší osvědčené 100D ?

    • #11951
      Martin R.
      Host

      Ty foťáky neznám, ale já bych volil střední cestu, čili 760D.

    • #11999
      Jan Rybář
      Správce

      Oldo, jo, tohle není snadné rozhodnout, protože, jasně, 200D je novinka, a tudíž relativně drahá v této fázi… Obecně to je skvělý stroj pro opravdu univerzální, leč ne nějak ambiciózní použití. Cena ze ten set s dvěma objektivy je šílená, tomu bych se vyhnul… 77D je opravdu de facto nejlepší, co jde v danou chvíli koupit pod 40 000, ale taktéž to je novinka, výhoda oné loňské D760 je v tom, že výkonem nijak dramaticky za 77D nezaostává.
      Tedy to trochu záleží na tom, kolik máte zrovna volných peněz, co chystáte do budoucna (bez další objektivů to nepůjde) a jaké budou zrovna sety… Já se chystám během dvou týdnů aktualizovat přehled nejlepších foťáků, tak se do toho sám ponořím…

      JR

    • #12013
      Honza
      Host

      Pokud jste měl v hledáčku 100D a pošilháváte teď po 77D, je to docela skok, ale jestliže jste si našel sety pro 77D s cenovým rozdílem 4.000,- oproti 200D a není to pro Vás finančně problém, tak ho kupte. Je to tělo vyšší třídy a má pár vychytávek které za to stojí a oceníte je, až se více zaberete do fotografování. Pokud byste toto neocenil a fotil byste jen „příležitostně“, samozřejmě že pak vystačíte s 200Dčkem a ušetřené peníze využijte jinak. Obrazovou kvalitou budou oba srovnatelné, rozdíl je převážně jen ergonomii ovládání (úchop, výkonnější ostřící systém, pár tlačítek přímého přístupu k některým funkcím, stavový display, …).

    • #12072
      David
      Host

      Za mě, preferoval bych hlavně dobrá nebo zajímavá skla. Je skoro jedno na čem visí dobré sklo. A než dvě průměrná, radši jedno parádní. Já třeba používám Sony A77. Je to super tělo, do nedávna vrchol cropových sony. Ale nakonec mám valnou většinu těch ,,drahých“ funkcí vypnutých. Těším se z hledáčku a rychlosti, dvou rolerů. Ostatní je jen vata okolo.
      Práci dělají skla. A zrovna u Canonu a Nikonu je potřeba dát pozor na skla. Na jednu stranu sice tyto značky mají nepřeberné množství skel na trhu, ale nemalá část z nich je skutečně plastiková pomsta. Plný šuplík takových ti neudělá radost jako jedno kloudný. Proto bych se zaměřil třeba na sety které obsahují hlavně kvalitní objektiv pro moje nejčastější použití – nebo to kupoval solo.
      Prodejci ale mají sety většinou vybalancované podle třídy. Pak je lepší nechat sety být a sáhnout výš pro sklo a níž pro tělo… ??

      • #12096
        Olda S.
        Účastník

        David > plastiková pomsta? Nebylo by od věci být konkrétnější. Máte z vlastní praxe nějaký poznatek o plastikových pomstách Canonu a Nikonu? Opakováním nepodložených „mouder“ z internetových diskuzí tazateli moc nepomůžete.

      • #12120
        Honza
        Host

        Také nerozumím pojmu plastiková pomsta …

        Pro běžné rodinné focení jsou dle mého názoru setové objektivy posledních generací velmi dobře použitelné (mám zkušenost s Canon objektivy). Po optické stránce jsou poměrně kvalitní a po mechanické postačující. U EF-S 10-18 mne třeba v ničem neomezoval ani plastový bajonet na objektivu. Mnohem víc by mi naopak vadil na těle, jako dává Sony na zrcadlovky. Naopak jsou některé ty objektivy příjemně malé, lehké …

        Jasně, potřebujete-li odolnost nebo vyšší světelnost, máte možnost sáhnout po profi sklech nebo specialitkách typu Sigma Art a připlatit si za celokovové tělo, utěsnění, skvělou ostrost a světelnost, ale pak se budete pohybovat v takových cenách, kdy tu lidé řeší pořízení celé fotovýbavy na úrovni 1/3 – 1/2 ceny takovéhoto jednoho objektivu … Taky mám velmi oblíbenou Sigmu Art 35mm f/1.4, ale na APS-C těle jsem stejně často používal EF-S 24mm f/2.8 STM pro jeho skladnost a po optické stránce to byl dle mého názoru velmi povedený objektiv za skvělou cenu …

    • #12134
      david
      Host

      Olda S. : Oldo, asi není potřeba tu rozebírat, jak dokonalé jsou setové objektivy v této cenové třídě. Bez rozdílu značek. Mohlo mě napadnout že to tu asi schytám 🙂
      Všichni máme v šupleti aspoň jeden zánovní 18-55 f/3,5-5,6, který nás stál cca tři tisíce a který nasadíme až se budeme zbavovat těla.

      Chtěl jsem prostě jenom říct, že možná vyjde lépe z hlediska budoucího komfortu, použít variantu nákupu těla a lepšího objektivu třeba od Tamronu, nebo zmíněné Sigmy atd…
      Já se nepovažuji za experta, ale prostě nudný 18-55 SAM ( setový od sony) mi leží a radost mi dělají jiné. Bohužel ale většina výhodných sad dané cenové třídy obsahuje aspoň jeden takový podobný objektiv, který by si člověk jinak klidně odpustil.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Téma ‚Dilema – výběr zrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.