Focení obrazů

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel a poslední změna proběhla před 5 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #30105
   LucieR
   Host

   Dobrý den, jsem naprostý amatér a mám v plánu pořídit zrcadlovku spolu s různými objektivy. Chystám se fotit především výtvarná díla mého muže. Jde hlavně o obrazy a sochy. Také párkrát cvaknout děti a ráda fotím zvířata. Je to docela široký záběr. Ale budu ráda za jakoukoliv radu. Ať už ohledně těla foťáku či zvolených objektivů. Teprve se na trhu zorientovávám. Děkuji za reakce a těším se na ně . Pěkný den. Lucie

  • #30334
   Pavel
   Host

   Dobrý den, nevím jestli vás moje reakce potěší, ale snad vám pomůže. Jste naprostý amatér, který se snaží zorientovat na trhu. Víte něco o fotografování? Fotila jste někdy něčím? Možná by pro Vás bylo nejlepší začít třeba zde:

   Fotografování – Podrobný průvodce pro nadšence i začínající profesionály (recenze)

   Pro amatéra a zdaleka nejen pro amatéra je to zajímavé a přínosné čtení. To pak najednou i s levným foťák jde dělat hezké fotky, jen vědět jak na to a jak využít všechny možností, které ten který fotoaparát nabízí. Zrcadlovka a sebelepší objektiv samy o sobě hezkou či lepší fotku neudělají. Vždy záleží na tom, kdo má ten foťák v ruce.

   Obrazy a sochy. Já to vidím tak, že tady bude důležitý stativ, nasvíceni a místo (prostředí) kde to bude fotit. Foťák bude „až“ na posledním místě. Tady nebudete potřebovat tělo, které zvládne 10 a více sekvenčních snímku za vteřinu. Ani rychlost ostření nebude rozhodující kriterium. Fotografované objekty vám nikam neutečou a světelné podmínky se vám asi také nezmění v okamžiku.

   Cvaknout děti. Hmmm, tak tady to bude přesně naopak.

   Zvířata. To bude jako ty děti. No a pokud pojedete do Afriky na Safari nebo jen do nejbližší zoo tak to bude chtít slušný zoom. A trpělivost.

   Pokud ta výtvarná díla budete fotit za účelem komerční prezentace, tak tam asi bude směřovat orientace toho co chcete pořídit. Tady ještě počítejte s nutnosti postprocesu v nějakém softu. Tohle prostě nebudou cvakací fotky z dovči.

   Další otázkou je váš rozpočet, kolik jste ochotna do foto výbavy dát peněz. V případě omezeného rozpočtu bude nákup levného těla a kvalitního objektivu tou lepší z těch horších voleb. Zkuste upřesnit pojem „naprostý amatér“ a jak moc se fotografování chcete věnovat. Určitě to usnadní cestu k nějaké konkrétní radě od někoho fundovaného.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Focení obrazů’ nepřijímá nové odpovědi.