Full frame Sony ??

Označeno štítky: , , ,

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel David a poslední změna proběhla před 6 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11215
   Petr Tesner
   Host

   Zdravím a mám ještě jeden dotaz: při rozhodování o koupi „dobrého“ foťáku v relaci do 30.000 Kč upřednostňuju kvalitu fotek, především co nejlepší čip. Full framy v zrcadlovkách jsou pro mě finančně nedostupné. Tíhnu přece ale jenom k zrcadlovkám. Zviklalo mě zjištění, že Sony nabízí Full Framy v mé cenové relaci, např. Sony Alpha A7. Je to opravdu full frame, nebo je to marketingový tah? Je kvalita zpracování obrázku opravdu výrazně lepší než třeba u Nikonu 5600/Canonu 77D s APS-C čipem?

  • #11219
   Jan Rybář
   Správce

   Petře, zdravím, první část otázky je snadná: ano, A7 je opravdu plnohodnotný full frame, tedy má snímač větší než normální začátečnícké zrcadlovky.
   Druhá část – co vybrat – je dost těžší a každý na ni odpoví trochu jinak. Full frame je samozřejmě z definice v lepší pozici a v mnoha situacích je a bude nepřekonatelný, na stranu druhou, musíte opravdu být už v zásadě zkušený fotograf, abyste z nich vytáhl maximum. A tedy já spíš mírně tápajícím radím držet se špiček oné začátečnické řady s APS (těch, co zmiňujete, možná ještě s Canonem 760D), ve většině případů běžného focení budou výsledky velmi podobné (ač jasně, ne stejné…). Navíc, do FF musíte investovat desítky dalších tisíc do objektivů, tak to prostě je…JR

  • #11337
   David
   Host

   Marketingový trik, to je dobré… Rozhodně nemá smysl kupovat FF bezzrcadlovku s rozpočtem 30 tisíc. A7 v této ceně je totiž verze ještě bez stabilizace snímače a obecně je velmi náročná na objektivy. Špičkové objektivy na E bajonet, které teprve tu A7 dostanou do stavu kdy z ní polezou super věci, jsou cenově vysoko nad rozpočtem a bez nich je to tak možná na video dobré. Pokud chcete Sony na všechno, jak to vidím, poslouží nejlíp A68 a Tamron 16-300. Získáte univerzální sestavu s překvapivě slušným výstupem pro široké použití, a to včetně videa. Díky bajonetu A se ale můžete posléze bavit i starými skly od minolty, třeba stále skvělou padesátkou f:1,7, která je na tomto těle plně funkční, nebo časem pořídit například Tamron SP70-200/ f2,8 , nebo SP 17-50 f:2,8 a posunout to výrazně jinam. Tělo je nástupce A65, což byl skvělý přístroj , mám ho vyzkoušený. V aktuální ceně není co řešit.
   Co myslíte, pane JR ?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Full frame Sony ??’ nepřijímá nové odpovědi.