Jak fotografovat psy – jaký foťák?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jak fotografovat psy – jaký foťák?

Štítky: 

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 5 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2863
   Anonym
   Neaktivní

   Dobrý den,

   potřebovala bych poradit z výběrem zrcadlovky, chtěla bych fotit psy v pohybu, jak skáčou do vody a běží pro aport. Líbí se mi také rozmazané pozadí. Ráda fotím i na výletech. Podle vašich článků to moc s kompaktem nepůjde. Tak prosím jakou vhodnou zrcadlovku. Nechci za ni, ale dát 50 tisíc.

   Dana

  • #2866
   Jan Rybář
   Moderátor

   Dobrý den,
   nu ano, jak fotografovat psa, to je docela častá otázka… Máte pravdu, na to už kompakty obecně moc stačit nebudou… Zatímco zrcadlovka to zvládne doslova jakákoliv (tj obecně doporučuji cokoliv slušného od Canonu či Nikonu, tedy cca 15-25 000 Kč, jak píšu na jiném místě, obecně nejlepší poměr cena výkon má nyní asi Canon 100D).
   Co je ale klíčové: musíte si koupit hned dva objektivy, protože pro a. hezké portréty b. focení různý pohybových aktiv prostě musíte zoomovat… Tedy si zkrátka pořiďte foťák v setu s dvěma objektivy… Případně, pokud byste chtěla “rozmazávat pozadí”, přikupte i něco s větší světelností, např. obyčejný a plastový objektiv 50mm/1.8.. (cca 3 000 Kč)…

   Tedy držím palce,
   JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Jak fotografovat psy – jaký foťák?’ nepřijímá nové odpovědi.