Jaký objektiv ke Canonu 760 D

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jaký objektiv ke Canonu 760 D

Označeno štítky: ,

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lenka a poslední změna proběhla před 8 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #4908
      Lenka
      Host

      Dobrý den, chci si pořídit Canon 760 D a bohužel k němu pořád nejsou v setu objektivy. Můžete mi poradit, jaké objektivy pořídit, zda zatím stačí základ 18-55 mm a 55-250 mm. A ještě k tomu 55 -250 mm- v prodejně mi místo něj poradili
      Tamron 70-300 mm, takže teď nevím, který vybrat.
      Děkuji za radu a za vaše skvělé stránky 🙂

    • #4909
      Tomáš
      Host

      Dobrý večer Lenko,

      velmi často se stává, že zvláště začátečníci mají obavu, že pokud nepokryjí rozsahem celé ohniskové spektrum od 18mm do 250mm, že o něco přicházejí. Výhodou setových objektivů je především jejich konečná cena při koupi spolu s fotoaparátem. Samostatná jejich koupě již tolik výhodná není. V případě Canonů 18-55 i 55-250 jde o kvalitní setové objektivy, které nabízí za svou cenu slušnou kvalitu a jsou pro začátek velmi vhodné. Co by mi na nich vadilo nejvíce je pomalejší ostření a otáčející se přední člen objektivů – pomalejší ostření bohužel degraduje celý jinak velmi rychlý systém ostření v těle zrcadlovky a otáčející se přední člen způsobuje problémy při použití některých speciálních filtrů – typicky třeba polarizačního. To co může na této variantě 2 objektivů začátečníka odradit je bohužel i nutnost výměny objektivů. To může být v řadě situacích na škodu, nehledě na možnost vnesení prachu na čip.

      Nabízený objektiv Tamron 70-300 ve variantě se stabilizací (má ve svém názvu zkratu VC) je oblíbený a kvalitní objektiv střední třídy, který při svém rozsahu nabízí velmi slušnou kvalitu. Stabilizace funguje velmi dobře a dodatečných 50mm oproti setovému 55-250 přijde vždycky k duhu, i když v reálu už ten rozdíl nebude příliš veliký.

      Já osobně mnohem radji dooporučuji svým zámým 1 objektiv, který pokryje většinu ohnisek, aby se mohli rozkoukat jaká témtat budou fotografovat a případně pak později dokoupili nějaké specifické sklo, které bude mnohem lepší jak univerzální zoomy typu 18-55 nebo 55-250.

      Vidím že jste si zvolila fotoaparát Canon. To není špatná volba, ale bohužel právě z hlediska základních objektivů nemají v nabídce sadu s dobrým širokorozsahovým objektivem za slušnou cenu. Vzhledem k tomu, že zatím nejste vázaná na 1 systém, zkuste zvážit set Nikonu D5300 s velmi dobrým prachuodolným objektivem 18-140. Jednak Nikon D5300 má lepší výstup jak Canon, díky nejmodernějšímu snímacímu čipu od výrobce SONY, ale také nabízí pokročilejší systém ostření. Objektiv 18-140 je pak univerzálním, skutečně kvalitním objektivem, který má na rozdíl od klasických „seťáků“ velmi rychlé ostření.

      Pokud Vás focení chytne a rozsah ohnisek Vám nebude stačit, tak můžete pouvažovat třeba právě o tom Tamronu 70-300 VC. To hlavně v případě, že budete chtít fotografovat přírodu – zvířátka. Ale i těch 300mm bude hodně krátkých 🙂 Spíšed bych to viděl na pozdější nákup kreativních objektivů na portréty – ty nemusí být drahé a dokáží vykouzlit dojem skutečně profesionální fotografie.

    • #4910
      Lenka
      Host

      Tak pokud bych vybírala Nikon, raději bych brala D5500, ale tento Canon jsem si vybrala kvůli displeji a rychloovladači.
      Objektivy měnit mi nevadí. Děkuji za názor :-).

    • #4911
      Jan Rybář
      Správce

      Lenko, zdravím Vás a díky za dotaz! No ano, neexistence setu k tomuhle foťáku je dost otravná a obchodně už (po těch pár měsících) obchodně nepochopitelná věc, nejraději bych poradit ještě chvíli počkat, sice jsem to nepočítal, ale kupovat k tomu objektivy samostatně nemůže dopadnou finančně moc dobře… Obecně je vždy klíčový chyták, zda si koupit dva (18-55 a cca 55-250mm) a měnit, či něco univerzálního, a mít trochu pohodlnějí život – obecně platí, že ty univerzální objektivy za moc nestojí, já tedy vždy spíš o chlup víc radím kupovat dva a měnit…Alternativou pro „rychlý“ start pak je třeba koupit tělo + 18-55 + 50mm/1.8, ale onomu zoomu delšímu stejně neutečete… Ten Tamron bohužel neznám, tedy nomohu posoudil, ale – spíš pocitově a nevědecky – je mírně lepší držet se originálů (a na výjimky…)… A ano Nikon D5500 by byla platná alternativa, byť právě onen rychloovladač na D760 se hodí (a displej je milý, ale ne zcela nezbytný…) Tedy těžká volba to je, blbé je, že opravdu netuším, kdy Canon pustí ty sety, možná bych přece jen ještě chvíli počkal… Držím palce, JR

    • #4912
      Lenka
      Host

      Děkuji za odpověď pane Rybář, přesně jak píšete, nechápu, že nemají vůbec žádný set. Pro tento typ jsem se nakonec rozhodla hlavně na základě Vašich stránek :-). Osobně je mi jedno , jestli Nikon nebo Canon,nicméně tento Canon je mi jaksi sympatičtější. No nic, zkusím ještě chvíli počkat a uvidíme….zatím fotím bezzrcadlovkou, takže mám čím fotit, není to tak, že okamžitě potřebuji nový přístroj.
      Zatím děkuji a určitě se ještě ozvu 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jaký objektiv ke Canonu 760 D’ nepřijímá nové odpovědi.