Jaký zvolit pevný objektiv Canon?

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jaký zvolit pevný objektiv Canon?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #18634
   Veronika
   Host

   Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaký zvolit pevný objektiv pro tělo Canon 100D? Vybírám mezi Canon 50mm/1.8 stm nebo Canon 40mm/2.8 stm. Fotit bych chtěla hlavně děti a běžné rodinné focení. Děkuji.

  • #18856
   milozzy
   Host

   Zdravím Veroniko, u těchto objektivů je přijatelná cena, je to ovšem za postrádající označení „IS“, tedy stabilizátor obrazu. Problém je v tom, že tělo 100D a jakýkoliv z těchto objektivů, jsou tak lehké, že udržet, nerozmáznout snímek při rychlosti závěrky delší než 1/80s, bude asi potíž. Na druhou stranu, oba objektivy mají dost velkou světelnost, takže při dobrých světelných podmínkách, můžete použít kratší časy závěrky. Oba objektivy umožňují pohrát si s hloubkou ostrosti, to jsme ale opět u toho problému, když velká hloubka ostrosti, tak delší časy závěrky, případně to kompenzovat zvyšováním ISO (fotím pouze v manuálu, proto se takto rozepisuji). Pokud se budete dále rozhodovat mezi těmito objektivy, dal bych přednost vyšší světelnosti, f/1,8 a používal bych ho na portréty , statické objekty, kde můžete použít stativ nebo se o něco opřít.
   Občas fotím pro školku a pokud vás to zajímá, pro focení dětiček v pohybu používám nejraději univerzál EF S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM. Tedy stabilizátor (IS) a ultrazvukové ostření (USM), které je perfektně rychlé a pokud neudělám chybu já, jsou snímky ostré. Zoom na běhající děti, kterým musíte nechat volnost, aby fotky za něco stály, je nepostradatelný. Jen se snažím u tohoto objektivu nepoužívat krajní polohy zoomu, kde začíná trochu soudkovitost a aberace. Když se k focení v pohybu i v exteriéru, přidá ještě dobře nastavený záblesk, můžete mít pěkné fotky. Jinak je uvedený objektiv bezvadný, jen o něco dražší než ty, které jste si vybrala. Fotky s tímto objektivem můžete vidět na http://www.skolickabublinka.cz a pokud by jste ještě něco potřebovala, tady je můj mail: [email protected] Je to i můj koníček, tak klidně pište :))

  • #18901
   Mýla
   Host
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jaký zvolit pevný objektiv Canon?’ nepřijímá nové odpovědi.