Je řada Olympus OM-D dobrá volba?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Je řada Olympus OM-D dobrá volba?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 5 let, 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #895
   VP
   Host

   Dobrý den, jsem také jeden z těch, kteří právě přemýšlí o koupi fotoaparátu. Byl jsem poměrně skálopevně přesvědčen, že se posunu dál a zakoupím nějakou zrcadlovku. Když jsem ale sledoval různé odborné diskuze na téma „jaký foťák“, narazil jsem i na kompakty s vyměnitelnými objektivy (konkrétně mě zaujala Olympus a řada PEN nebo OM-D). O nich se zde moc nezmiňujete – jde o senzor mikro 4/3. Podle některých „odborníků“ mezistupeň mezi začínající zrcadlovkou a profi zrcadlovkou. Zaujalo mě, že je tato řada výrobcem relativně podporována (dostatek objektivů i další vývoj fotoaparátů v řadě). Zajímal by mě Váš názor na tuto nezrcadlovku a zároveň lehký foťák se slušným vybavením. Děkuji

  • #896
   Jan Rybář
   Moderátor

   Dobrý den, ano ano, tyhle menší foťáky určitě za úvahu stojí, byť tedy právě to, na co se ptáte, je chyták: objektivy přibývají mnohem pomaleji a nikdy nikdo neví, kdy řada skončí či se převalí někam jinam. OM-D E-M10 jsem testoval zde: http://www.fotoguru.cz/olympus-e-m10-recenze/, a ano, u těch horších „malých foťáků“ je ambice být srovnatelnými s levnějšími zrcadlovkami, u těch dražších opravdu mířit ještě výš… Výsledky jsou zatím dosti různorodé… Problém je udržet se v rozumných cenových relacích. Třeba u Olympusu i Fujifilmu se dá nakoupit mnoho dobrého, ale stojí to pak opravdu dost… Inu: jasná odpověď prostě zatím není.

  • #4528
   Hanka
   Host

   Dobrý den,

   myslíte, že už je dneska jasné, jestli je tato řada olympus pen nebo omd dobrá volba? Taky bych si chtěla jeden foťáček pořídit a pán v prodejně mi poradil tyto dva…takže? který je lepší? 🙂 absolutně se v tom nevyznám, ale snad to někdy v budoucnu bude lepší 🙂 Moc děkuji 🙂 H.

  • #4529
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, pokud se Vám vysloveně líbí třeba Olympus OM-D E-M10 (první i druhá verze), nijak kategoricky Vám ho rozmlouvat nebudu – byť při striktním srovnání cena / výkon mírně zaostává třeba za foťáky od Sony nebo (dražšími) od Fujifilmu… JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Je řada Olympus OM-D dobrá volba?’ nepřijímá nové odpovědi.