Kam dál po Nikonu D 3100?

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel kelley a poslední změna proběhla před 8 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #3656
      [email protected]
      Účastník

      Dobrý den pane Rybář. Mám k Vám velkou důvěru a proto se na Vás obracím s otázkou jakou zrcadlovku vybrat. Vlastním Nikon D3100 a chci si pořídit lepšího mazlíčka aniž bych se starého zbavoval. Fotím především koncerty a přemýšlel jsem o D7200. Cenově pro mě dostupný. Hlavní problém ve výběru však spočívá zda nepořídit Full Frame, zde však moje možnosti končí na částce kolem 60 000. Nikon nabízí D610 něco kolem 40 000. Co mi poradíte? Koupit levnější tělo a mít finance na skla, nebo už jít do ff i když na skla již nezbude mnoho. Pokud by jste mi dokázal poradit i jaké objektivy pro ff jsou vhodné pro mou specializaci, budu Vám zavázán. Děkuji Staněk.

    • #3657
      Jan Rybář
      Moderátor

      Vážený pane Staňku,
      díky za dotaz – to je věru úkol nesnadný, protože ten Nikon D3100 je opravdu legenda a mimořádný zjev, byť tedy už má hodně roků na krku…

      Co se náhrady týče: jasně, full frame znamená opravdu posun výš, je to však posun, který se de facto nedá pořídit pod plus minus 120 000 (tělo, objektiv širokoúhlý, nějaký ten zoom atp…)… Navíc byste nakonec byl zklamaný, že ten rozdíl mezi 20 000 a 120 000 není zase tak dramatický a do očí bijící (v něčem je, ale ne nutně v „obyčejných fotkách“).

      Onen Nikon D7200 bych též skoro považoval za zbytečný, já tuhle kategorii všem hodně rozmlouvám, protože stejnou službu a stejnou kvalitu fotek poskytne i třeba Nikon D5500… Což je tedy moje doporučení: koupit právě D5500 stroj ideálně hned s dvěma objektivy (případně by samozřejmě fungovaly i ty Vaše starší…)…

      Testoval jsem ho nedávno a je opravdu povedený – recenze včetně pár konzertních fotek je tu: http://www.fotoguru.cz/nikon-d5500-recenze/

      Tak držím palce a kdyby něco, napište…
      JR

    • #3659
      kelley
      Účastník

      Souhlasím s místním guru 🙂 Šel bych touhle cestou: Až poté, co si vyberu světelný objektiv(y) na focení koncertů tak teprve potom budu vybírat tělo, pokud mi ještě vůbec zbydou finance. A pokud ne, určitě se dá ještě chvíli existovat i s D3100. On mezi ním a D5x00 taky zas až tak dramatický rozdíl není (mezi D60 a D5300 – tak tam to už je vidět 🙂 ).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Kam dál po Nikonu D 3100?’ nepřijímá nové odpovědi.