Kompakt od 10 000Kč?

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jindra a poslední změna proběhla před 2 roky, 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #9007

  Roman

  Dobrý den,chystám se koupit nový foťák. Začal jsem se zajímat o to jak se vlastně má fotit jak fotka vzniká,co je to iso,čas a takový srandy. Takže chci něco co má manuální režim ať si s tím můžu hrát. Zároveň aby s tím zvládla fotit i žena-takže automatický režim. Aby to zvládlo fotit děti v pokoji při malé světlosti a aby to byl kompakt,nebudu se tahat se zrcadlovkou,ani to nevyužiju.Cenový strop 10 000Kč. Nejvíc se na fórech dodporučuje RX100.Už mi teda přijde starší a má malý zoom-překoná ho někdo?Nebo se stále vyplatí? Zase má velmi solidní světlost.
  Vybral jsem
  rx 100 https://www.fotolab.cz/eshop/sony-dsc-rx100/sony-dsc-rx100.html
  Canon G9 https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparaty/kompaktni-fotoaparaty/canon/canon-powershot-g9-x-cerny.html
  Panasonic dmc-tz70 https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparaty/kompaktni-fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-tz70-cerny.html
  Canon sx720 https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparaty/canon-powershot-sx720-hs-cerny.html -parádní zoom,ale využiju to bez stativu?
  Děkuji za rady a srovnání,případně další adepty na výběr

 • #9020

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den, tohle je obecně docela těžká otázka a článek na téma “co je dobrého do 10 000 korun” mám v plán už asi dva roky… Tak snad se k tomu dostanu, je to hodně časově náročné… Obecně žel platí, že ty rozumné varianty nejlevnějších foťáků začínají tak na 13 000 Kč… S tím Sony si nejsem jist, je to řada hodně šikovná, ale přece jen, ten první v řadě už není nejmladší, Canon G9 X taktéž snad bude v zásadě slušný, případně zvažte Canon M10, neměl jsem v ruce, ale asi po dvou letech zkusím, ta cena je vcelku rozumná za to, co by to mohlo umět… https://www.fotoguru.cz/canon-eos-m10/

  Tak se omlouvám, že neumím poradit více…
  JR

 • #9107

  Jindra

  Ja mohu doporucit Sony RX100 mel jsem tento kompakt a opravdu foti krasne a jeste lepe nataci video.

Téma ‚Kompakt od 10 000Kč?’ nepřijímá nové odpovědi.