Koupě zrdcadlovky a objektivu(ů)

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Koupě zrdcadlovky a objektivu(ů)

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomas hlavacek a poslední změna proběhla před 7 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11407
   Tomáš Hlaváček
   Host

   Dobrý den,
   doufám že mi někdo poradí…. Focení moc nerozumím, na běžné focení používám mobil a na dovolenou kompakt… Nicméně bych chtěl začít dělat „lepší“ fotky a mít možnost zoomu… Protože 3x zoom u kompaktu mi nestačí. Chtěl bych si koupit zrdcadlovku na běžné focení rodiny a dovolených… Tak něják jsem se rozhodl pro Canon 760D (T6s) – budu kupovat v USA.

   Moje dilema v současné době je výběr objektivu(ů). Stačí mi jeden univerzální nebo si mám koupit 2 kousky? Pevné sklo a něco se solidním zoomem? Mám jit do objektivu přímo od Canonu nebo je jiná – lepší varianta?

   Pokud canon tak nejnovější objektiv STM nebo mi stačí starší typ?

   Děkuji za radu
   Tomáš

  • #11408
   Jan Rybář
   Správce

   Tomáši, zdravím Vás, ano, to je velmi dobrá volba… Co se objektivů týče, já vždy o něco více doporučuji koupit si objektivy 2, tedy 18-55 + něco jako těch 55-250… výsledky jsou o něco lepší než u verze druhé, a to nákupu nějakého univerzálního objektivu (18-105, 135 atp…)… Tam nemusíte tolik měnit, ale zase to je celé takové velké a neohrabané…
   A ano, nic bez STM ve jméně už neberte (přinejmenším ne u toho 18-55mm), blblo by to při videu atp… Plus časem si kupte pevnou padesátku 50mm/1.8, cca 3300 kč… Zdravím, JR

  • #11412
   Tomas hlavacek
   Host

   Diky za odpoved. Asi to tedy tak udelam.
   Dam vedet jak jsem dopadl…
   Doporucujete tedy jedine canon? Nebo i objektivy tamron, yugunto (jestli to pisu dobre)?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Koupě zrdcadlovky a objektivu(ů)’ nepřijímá nové odpovědi.