Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka

Označeno štítky: ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #10553
      Lukáš Rázl
      Host

      Ahoj všem,
      předem doufám, že mě za můj dotaz neukamenujete, jelikož ho asi slýcháte víc než by bylo zdrávo, ale sem sním…

      Hledám pro svoji přítelkyni foťák v cenové relaci 7-10 tis., takže se zákonitě pohybuji ve vodách kompaktů či bezzrcadlovek. Ze všech možných recenzí a srovnání co jsem četl zde příp. i jinde slyším chválu na tento kompakt:

      Sony CyberShot DSC-HX60 – cena 7 000,-

      nebo dle recenze odtud tuto bezzrcadlovku:

      Canon EOS M10 Black – cena 10 000,- se základním objektivem

      Proč ne zrcadlovku? Přítelkyně je naprostý začátečník a příležitostní fotograf a zrcadlovka se mi zdá do začátku příliš velký luxus a zároveň kompakt / bezzrcadlovka se mi mnohem více líbí svým skladným řešením. Peníze však také hrají roli a 10 tis. + je už celkem hodně a to pro kvalitní zrcadlovku je potřeba.

      Co očekávám? Rozhodně by mě zajímalo prosté tvrzení toho, zda jeden z fotoaparátu výše bude pořizovat lepší fotky než iPhone (dejme tomu 5S/6/SE).

      Na co bude používán? Především na focení z výletů, dovolených případně i momentek v přírodě (západy a východy slunce, hezké momentky, nějaký detail fauny a flóry, atd. :))

      Předem díky za odpověď.
      Lukáš

    • #10554
      Lukáš Rázl
      Host

      A nebo přece jen jít do o 790,- dražší (10 790,-) základní verze zrcadlovky s objektivem níže:

      https://www.alza.cz/nikon-d3300?dq=4300829?IDP=5114#recenze

    • #10582
      Jan Rybář
      Správce

      Lukáši, zdravím, jasně, ta Sony možná není úplně špatný nápad, nedávno jsem ten foťák zkoušel a je docela šikovný, viz https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/

      Ta M10tka mně lezla na nervy pomalostí, ale zase za ty peníze to není špatné, a patrně nejlepší fotky vylezou z té zrcadlovky, byť je větší, ale za tu cenu to je opravdu lákavé.

      Tak pevné nervy přeji…
      JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka’ nepřijímá nové odpovědi.