Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 2 roky, 5 měsíci.

• Autor

Lukáš Rázl

Ahoj všem,
    předem doufám, že mě za můj dotaz neukamenujete, jelikož ho asi slýcháte víc než by bylo zdrávo, ale sem sním…

Hledám pro svoji přítelkyni foťák v cenové relaci 7-10 tis., takže se zákonitě pohybuji ve vodách kompaktů či bezzrcadlovek. Ze všech možných recenzí a srovnání co jsem četl zde příp. i jinde slyším chválu na tento kompakt:

Sony CyberShot DSC-HX60 – cena 7 000,-

nebo dle recenze odtud tuto bezzrcadlovku:

Canon EOS M10 Black – cena 10 000,- se základním objektivem

Proč ne zrcadlovku? Přítelkyně je naprostý začátečník a příležitostní fotograf a zrcadlovka se mi zdá do začátku příliš velký luxus a zároveň kompakt / bezzrcadlovka se mi mnohem více líbí svým skladným řešením. Peníze však také hrají roli a 10 tis. + je už celkem hodně a to pro kvalitní zrcadlovku je potřeba.

Co očekávám? Rozhodně by mě zajímalo prosté tvrzení toho, zda jeden z fotoaparátu výše bude pořizovat lepší fotky než iPhone (dejme tomu 5S/6/SE).

Na co bude používán? Především na focení z výletů, dovolených případně i momentek v přírodě (západy a východy slunce, hezké momentky, nějaký detail fauny a flóry, atd. :))

Předem díky za odpověď.
    Lukáš

Lukáš Rázl

A nebo přece jen jít do o 790,- dražší (10 790,-) základní verze zrcadlovky s objektivem níže:

https://www.alza.cz/nikon-d3300?dq=4300829?IDP=5114#recenze

Jan Rybář
    Správce

Lukáši, zdravím, jasně, ta Sony možná není úplně špatný nápad, nedávno jsem ten foťák zkoušel a je docela šikovný, viz https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/

Ta M10tka mně lezla na nervy pomalostí, ale zase za ty peníze to není špatné, a patrně nejlepší fotky vylezou z té zrcadlovky, byť je větší, ale za tu cenu to je opravdu lákavé.

Tak pevné nervy přeji…
    JR

Téma ‚Levný (7-10tis.) kompakt (ultrazoom) / bezzrcadlovka’ nepřijímá nové odpovědi.