Levný foťák pro běžné focení

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Levný foťák pro běžné focení

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Stanislav a poslední změna proběhla před 4 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #37751
   Stanislav
   Host

   Dobrý den,
   sháním nějaký levný foťák (5-9 tis. Kč), nejlíp kompakt a takový, aby uměl „sám“ fotit. Moc se v tom nevyznám, takže asi budu většinou fotit automatem. Potřebuji nový foťák pro focení dětí a běžného života – uvnitř budov i venku. Velice se mi líbila recenze na Sony HX-60 (https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/) , která se dá teď pořídit do 6 tis. Kč. Ale známí mi doporučují např. tyto foťáky: Canon PowerShot SX540 HS, Canon EOS 2000D nebo tento: Sony Cyber-Shot DSC-RX100. Nebo ještě jiný? Nevím si rady jaký koupit. Nepotřebují foťák s wifi a dalšími prkotinami moderní doby. Chci jen, aby jak nejlíp fotil a abych byl s výslednými fotkami spokojen. Prosím poraďte. Děkuji mockrát za odpověď.

  • #37794
   MzM
   Host

   Tak to bych bral jednoznačně nějaký trochu lepší telefon.

  • #37796
   Stanislav
   Host

   Po tom, co jsem fotil loni mobilem Xiaomi Redmi Note 5 a pak z těch fotek udělal A3 kalendář – tak už nikdy více. Možná nějaký drahý IPhone má lepší foťák, ale jinak ne ne. Právě proto si chci koupit fotoaparát, aby ty fotky byly lepší než z mobilu. Čím dál tím více se přikláním ke koupi fotoaparátu: Sony Cyber-Shot DSC-RX100.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Levný foťák pro běžné focení’ nepřijímá nové odpovědi.