má smysl vyměnit fotoaparát

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám má smysl vyměnit fotoaparát

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 2 roky, 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #12360

  Pavel Král

  Dobrý den.Mám Canon EOS 500D a objektivy Canon: EF 50 f/1,8 STM, EFS 24 f/2,8 STM, EF 70-300 f/4-5,6 IS II USM.Bude mít smysl k těmto objektivům koupit jiný fotoaparát-např.EOS 760D,70D,nebo na výstupu dojde jen k nepatrnému zlepšení ?
  S pozdravem
  Pavel Král

 • #12438

  Jan Rybář
  Správce

  Pavle, zdravím Vás, obecně spíš lidem radím foťáky moc neměnit, ale v tomto případě už bude rozdíl v kvalitě obrázků poměrně zásadní, tedy ano, pokud Vás láká nové tělo koupit, nebál bych se toho – bude to stát za to….

  JR

 • #12461

  Pavel

  Dobrý den.Děkuji za Vaši odpověď.Víte,já nejsem líný vyhledat si nějaké informace o objektivech,fotoaparátech,ale čím víc jsem toho přečetl,tím větší se mi to zdál problém.U objektivů jsem došel k závěru,že vlastně musím najít kompromis mezi zlem a nějakou alespoň trochu kvalitou,protože jeden objektiv má problém s protisvětlem,druhý špatně ostří,třetí je neostrý v krajích atd.A všechno je hodně o penězích.A tak, když jsem objevil na netu redukci s čipem pro objektivy Helios a v ten sám den 500 Canon,o který jsem měl zájem,tak jsem to chtěl vyzkoušet.No a když jsem nasadil ten můj 40 roků starý Helios na toho canona a ono to fungovalo a večer jsem prohlížel na počítači fotky,které jsem ten den nafotil,tak jsem v tom byl rázem až po uši.
  A můj dotaz na tomhle fóru je vlastně Vaše zásluha.Když jsem četl Vaši recenzi na canon EOS 760D,psal jste,že s čipy u těchto fotoaparátů dostaneme na fotkách více detailů.No a pak již stačilo objevit na stránkách TS Bohemia Canon EOS 750D za 13000 Kč
  a dotaz byl na světě.Ale tuhle debatu by bylo lépe absolvovat ne u počítače,ale lépe u několika skleniček.Ne vody.
  Rád čtu Vaše příspěvky a moc oceňuji,že odpovídáte lidem na jejich dotazy.
  S pozdravem Pavel.

Téma ‚má smysl vyměnit fotoaparát’ nepřijímá nové odpovědi.