Nikon d 5300 -je horší než d 3300 či 5500 ? Vybírám zrcadlovku a ráda bych s GPS

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon d 5300 -je horší než d 3300 či 5500 ? Vybírám zrcadlovku a ráda bych s GPS

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #10693
      Mgr.Marta Brázdová
      Host

      Dobrý den, po dlouhém vybírání a studování recenzí a rad mám tento výsledek – chci koupit zrcadlovku ( ne systémový komp. ani Canon G7x Mark II, i když ten mne lákal dlouho ( skladnost, praktičnost .)). Prioritu má u mě obrazová kvalita, ale chtěla jsem i GPS modul a výklopný display . . . Ale s Nikonem d5300 něco není OK, že? Ve vašem článku : “ s klidným svědomím mohu doporučit. ..“: d3100 d3300 a pak až d 5500.
      Jenže 5500 již nemá GPS. Takže co teď. Raději GPS oželím, pokud se vám d5300 nezdá. Nebo mě napadl Canon, ale 760D nebo 77D? U Canonu je to ale horší se sety….. potřebuji foťák na cestování, občas i momentky – rodinné focení….. ukončit výběr mě nutí čas – jedu s dcerou v červenci na Island a tam jej již musím mít i odzkoušený. Tudíž chci zakoupit přístroj teď už co nejdříve, ale „ten nej☺“ (v kategorii APS -C do 27 000 s objektivem- cca).
      Děkuji za odpověď Maki

    • #10695
      MzM
      Host

      Jenom poznámka, GPS se dá pořešit prakticky libovolným současným telefonem a doplněním souřadnic do fotek v PC. (s výběrem těla neporadím, nemám mnoho zkušeností…)

    • #10698
      Aleš
      Host

      Vašim potřebám by mohl vyhovovat jak cenou, kvalitou utěsněného těla,
      ergonomii, nabídkou funkcí, obrazovým výstupem i GPS modulem v těle
      Pentax K-3 II. Nyní je k mání ve Foto Málek se setovým objektivem
      DA 18-55mm WR za velmi příznivou cenu 26,890 kč

    • #10699
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, já bych už Nikon D5300 nekupoval, ty další generace jsou poměrně výrazně dál, byť chápu, že ta GPSka by se hodila… Ale, jak píše MzM, dá se různě řešit (byť sám jsem nezkoušel)… Tedy ano, já bych dal určitě přednost D5500/5600, případně oněm dvěma Canonům, co zmiňuje. Finální odpověď záleží na tom, jaký se Vám zrovna povede koupit ideální set, což asi vyřadí 77D, která moc sety nemá, na 760tku už se něco málo v setu koupit dá… Já osobně bych těmto Canonům dal o něco přednost, protože mají o něco lepší funkce než ony Nikony, ale záleží na tom, jak moc ty funkce (hlavně otočné „kolečko“) dokážete využít. Pentax neumím posoudit, nezkoušel jsem…
      Zdravím, JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Nikon d 5300 -je horší než d 3300 či 5500 ? Vybírám zrcadlovku a ráda bych s GPS’ nepřijímá nové odpovědi.