Oly OMD-M5

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7118
   Don
   Host

   Jako druhý ,záložní foťák a foťák pro nutnost redukovat váhu na cestách jsem koupil bazarově Olyho M5. K němu Tamron 14-150 a Zuiko 9-18. Vzhledem k mým finančním možnostem . Ale pořád cítím jakousi nespokojenost v porovnání s Nikonem D5100 a podobnou sestavou objektivů. A to pomíjím totálně blbou ergonometrii těla Olyho a naprosto stupidní umístění páčky na zapnutí. Nicméně velikost a utěsněnost vůči klimatickým vlivům je fajn. A teď k otázce. Ta zní: Pokud pořídím některý objektiv z řady Zuiko Pro – konkrétně 12-40, bude podle vás rozdíl ve výstupu vůči mým současným objektivům markantní, Asi je to blbá otázka, ale 20-25 000 za sklo je fakt pro mě hodně a tak bych do toho šel jen když bych měl jistotu že si fakt výrazně polepším A možnost vyzkoušet si ho bohužel nemám. Díky za názor.

  • #7119
   Olda S.
   Účastník

   Ten objektiv neznám, odpovědět tedy neumím, ale já osobně bych si nikdy nekoupil žádný objektiv bez možnosti jeho důkladného vyzkoušení.

  • #7128
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   ono je to těžké srovnání: přece jen, Nikon D5100 už je „pořádná“ zrcadlovka, Olympus je slušný foťák, ale v mnoha situacích neumí zrcadlovku dohnat, tedy rád bych se mýlil, ale sporo si myslím, že v tom může být zakopaný pes a skoro bych se opravdu bál, že riziko jistého zklamání při nákupu superobjektivu tam je… I když na druhou stranu, kdysi jsem zkoušel v perfektním světle na obyčejném těle pekelně drahý PRO objektiv, a byl vlastně nadšený… http://www.fotoguru.cz/olympus-ed-40-150mm-12-8-pro-recenze/ Tedy rada těžká… JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Oly OMD-M5’ nepřijímá nové odpovědi.