Pomoc s výběrem Zrcadlovka x Kompakt

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Pomoc s výběrem Zrcadlovka x Kompakt

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 3 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6546

  Jana N.

  Dobrý den,
  vím,že asi budu miliontá s podobným dotazem,ale již několikátý den se brodím recenzemi,diskuzemi apod a stále si moc nevím rady.
  Doteď jsem fotila uplně obyč. Nikonem Coolpixem 🙂 a jelikož fotím ráda,chtěla bych něco už kvalitnějšího. Byla jsem rozhodnutá již pro zrcadlovku a dle Vašich doporučení mi vycházel nejlépe i co se týče ceny Canon eos 100 D nebo Nikon 3300 D. Jen se obávám,aby to na mne nebylo při cestování objemné a velké s objektivy a zda jsem ten správný typ na všechno to nastavování a úpravy 🙂
  Fotíme nejvíce dovolené(moře,hory,příroda) výlety, zvířata,rodina,přátele a líbí se mi barevné,zaostřené fotografie.
  Tak zda mi kromě zmíněných zrcadlovek můžete doporučit i něco kompaktnějšího a skladnějšího? Byl mi doporučován i sony RX 100 nebo Olympus E-PL 6 s 2 objektivy 14-42 a 40-150.

  Moc děkuju za rady už ztracené začátečnici 🙂
  J.

 • #6616

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den, ano, to je vždy těžká volba – pokud ale tušíte, že se Vám zrcadlovka nechce tahat, není volba úplně snadná, ale jednou z rozumných možností je právě ta zmiňovaná řada Sony RX100, asi verze iii, verze iv je zbytečně drahá. Případně, co bych možná doporučil ještě víc, letošní a opravdu povedená (i cenově) novinka od Canonu Canon G7 X mark ii… viz recenze https://www.fotoguru.cz/canon-powershot-g7-x-mark-ii-recenze/ Obecně budou fotky ne tak dobré jako ze zrcadlovky, ale fotí to překvapivě dobře a ona kapesnost je opravdu silná stránka… Držím palce,

  JR

Téma ‚Pomoc s výběrem Zrcadlovka x Kompakt’ nepřijímá nové odpovědi.