Superzoomy s 1" čipem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #1071
      Jarda
      Host

      Dobrý den,
      řeším koupi nového přístroje, a docela mne lákají (zatím) dva superzoomy s 1″čipem – Sony RX10 nebo Panasonic FZ1000. Měl jsem v ruce kraťoučce oba, a i přes skutečně plastový pocit se víc přikláním k Lumixu. Zrcadlovku nebo bezrcátko nechci, protože nemám dojem, že jsou optimálně použitelné jako videokamery (snad kromě Lumixů GH, ale se slušným objektivem jsem skoro na ceně FF) na rozdíl od zmiňovaných přístrojů. Nechystáte se na test některého z nich? Vaše postřehy v testech se mi velice líbí, a proto bych ocenil Váš názor a kritické zhodnocení.
      Díky.

    • #1072
      Jan Rybář
      Moderátor

      Dobrý den, díky za dotaz – jen tedy se trochu omlouvám, ale kvalifikovaně neumím odpovědět, protože jsem je v ruce neměl… Zběžně jsem se díval na internet a zdá se, že ani jedním nejspíš nic nezkazíte, nicméně já vždy přece jen v tomto smyslu propaguji zrcadlovky. Velikost je zhruba stejná a výkony, troufám si obecně odhadnout, stejné či lepší. A hlavně je vše flexibilnější (nové objektivy atp). Videem se moc nezabývám, ale ony „entry level“ zrcadlovky mají video poměrně hodně pokročilé, navíc teď mají novou generaci lépe ostřících objektivů… Tedy si skoro říkám, zda bych být Vámi nezvážil třeba Canon 100D – ten jsem dotestoval nedávno právě s onou novou generací objektivů a fotky byly skvělé (http://www.fotoguru.cz/canon-eos-100d-recenze/). A cena nižší než tyto superzoomy… Kolem 14 000 kč… No jak říkám, moc jsem Vám asi nepomohl… Zdravím, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Superzoomy s 1" čipem’ nepřijímá nové odpovědi.