Umí kompakt fotit sport ?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Eddicek a poslední změna proběhla 4 roky, 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2628
   ds
   Účastník

   Dobrý den,
   rád bych se dozvěděl jakékoliv rady (názory) na téma, zda umí digitální kompakt fotit sport…
   Mám na mysli přístroje typu např. Fujifilm X30, Canon G16, Canon G7X, Sony RX 100 III, Olympus Stylus 1, Panasonic LX 100 atp.(na značce mi nezáleží). Zkrátka nemám zájem kupovat zrcadlovku, protože mi vadí její velikost (hmotnost).
   Rád bych fotil dceru jak jezdí na horském kole, běžkách, lyžích, jak skáče do vody v plaveckém bazénu, atp. Když pročítám různé články na webu, tak se maximálně dovím informace, které nemohu „uchopit“.
   Nejčastěji čtu „přístroj musí mít světelný objektiv, velký čip, rychlé ostření“ …
   Nikde se ale nedozvím nějaké konkrétní minimální nároky, např : světelnost do 2,8 , čip min. 1“ , ostření musí být AF-C, sériové snímání min. 5 oken za vteřinu, atd. Mám už z toho docela domotanou hlavu, protože nevím na který parametr se mám zaměřit.
   Můj hlavní parametr je sice velikost přístroje, ale pokud nezvládne sport žádný kompakt, tak jsem samozřejmě ochoten uvažovat i o nějakém skladném systémovém kompaktu (např. Sony Alpha 6000, který už má formát snímače APS-C).
   Děkuji moc.
   David

  • #2629
   Jan Rybář
   Moderátor

   Dobrý den,
   to je vlastně docela složitá otázka, bo to je otázka hodně kompexní… Krátká odpověď je: ano, dobrý kompakt s velkým čipem, vysokým kvalitním ISO a slušným zoomem za rozumných světelných podmínek zvládne opravdu hodně (např. zmíněná Sony Alpha 6000 by se na to hodila, viz má recenze https://www.fotoguru.cz/sony-alpha-a6000-recenze/).
   Odpověď delší by nicméně opět došla k tomu, že opravdu zrcadlovka bude téměř vždy mít lepší výsledky… Tedy do rovnice byste měl započítat: ony zmíněné položky (velikost čipu, jak slušné má ISO, a jak moc se dá zoomovat) Ona Sony by fungovat mohla (byť teď z hlavy nevím, jaký má zoom), ale pořád nejrozumnější prostě je koupit nějaku kompaktní zrcadlovku, typu Canon 100D s dvěma objektivy…
   Zdravím, JR

  • #5232
   Eddicek
   Host

   Sony RX 10, to je co potřebujete. 10 s/vt zoom 200 F2,8 po celém zoomu. Fotím sport a v hale. MiKl. cena teď 21000

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Umí kompakt fotit sport ?’ nepřijímá nové odpovědi.