Výběr kompaktu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Luboš H. a poslední změna proběhla před 7 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #26857

  Jana

  Dobrý den, 
  ráda bych si zakoupila nějaký kompakt do 7,  max. 8 tisíc. Chtěla bych začít fotit lepší fotky, lidi, zvířata, přírodu, a vše kolem sebe, ale do zrcadlovky se mi nechce. A jako laik samozřejmě nerozumím jak si vybrat podle daných parametrů. Zatím jsem měla jen levnější kompakty, které jsem si vybírala podle počtu megapixelů a počítala s tím, že čím víc megapixelů bude foťák mít, tím bude výsledná fotka kvalitnější, což,  jak jsem později zjistila, není zas tak úplně pravda…děkuji předem za vaše rady a typy.  

 • #26884

  Olda S.
  Účastník

  Musí to nutně být kompakt? Za necelých 8000 si můžeš koupit bezzrcadlovku Panasonic GF7. Podívej se třeba sem https://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-gf7-12-32-mm-cerny?v=3251

 • #27811

  Jan

  Prijateľná voľba je Sony RX100 ak postačuje zoom 3,6x , alebo Sony HX60 ak požadujete veľký zoom (30x) https://www.fotoguru.cz/sony-hx60-recenze/ , avšak kvalita foto je poznateľne horšia. Kvalita FullHD videa majú oba modely približne rovnakú , pričom je v danej cenovej kategorii výborná.

 • #28182

  Jana

  ještě mě zaujal Panasonic lumix dmc-fz82, jak velký rozdíl je mezi ním a tím Sony rx100? ráda fotím i okolní krajinu, nebe, takže je pro mě dobré, když to jde i víc přiblížit. vím, že nic s objektivy nic nechci, protože u sebe výměnné objektivy nosit nebudu..

 • #28203

  Mýla

  Dobrý den,

  hodně bych se přikláněl k tomu, co píše Olda S. Panasonic GF7 fotí ze všech zmíněných suverénně nejlíp, a ta cena je skvělá. Krajinky mu půjdou mnohem lépe než Panasonic lumix dmc-fz82.

  Výměnného objektivu se nebojte. Přinejhorším nebudete vyměňovat 🙂

  Mýla

 • #28209

  Luboš H.

  Podle mě lepší volba je bazarový Panasonic LX 100. Dá se dnes sehnat do 8 tis.Kč.
  Má podstatně lepší světelný Leica objektiv a výborný hledáček, skvělé ovládání a fotí krásně.

Téma ‚Výběr kompaktu’ nepřijímá nové odpovědi.