Výběr vhodného stroje pro focení/natáčení při cestování

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Výběr vhodného stroje pro focení/natáčení při cestování

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Radek W. a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #15092
      Radek W.
      Host

      Zdravím,
      úvodem chci poznamenat, že jsem si pročetl mnoho stránek i fór, a tak jsem pochytil spoustu užitečných informací. Pochopitelně, každý však máme své požadavky i představy něčím originální, a proto jsem se nebránil položení dotazu na tomto fóru, které mi připadá nejvhodnějším svým velkým počtem příznivců.

      Dále bych chtěl uvést, že s focením, jako takovým, mám jisté zkušenosti, přesto se však považuji za amatéra. Pořádný foťák jsem zatím v ruce nedržel a ani nejsem jeho majitelem. Ke všemu jsem zatím používal mobil, nebo půjčené starší zrcadlovky a nebo outdoorovou kameru od Lamaxu, neboť jsem se spíše soustředil a stále soustředím na natáčení.

      Teď již k samotnému výběru. Rád v rámci možností cestuji a ještě raději vše dokumentuji, ať již focením nebo natáčením, což je asi běžné. Chtěl bych proto své dovednosti posunout o stupeň výš, a tedy investovat do nového stroje.

      Abych byl stručný, vypíši své požadavky, které by měl splňovat do jednotlivých bodů:
      – Cena do 20 000,-
      – Vhodné pro focení přírody, měst, za různých světelných podmínek (večer, západ slunce, polární záře apd), zároveň bez nutnosti fotit danou fotku několikrát a s dalšími potřebnými pomůcka (např. stativ samozřejmě má a nebráním se ho použít, ale nerad bych, aby na měl pokaždé stála kvalita mých fotek/videí)
      – Alespoň trochu rozměrově a váhově přijatelný. Tím rozhodně nemíním, že sháním nějaký kompakt. Jen bych na druhou stran nerad vláčel enormní zrcadlovku s objemnými objektivy apd.
      -Možnost i natočení kvalitního videa (1080p, 60 fps je asi zřejmé)
      – Alespoň prvotní nenutnost zakoupit další objektivy, ovšem s otevřenými dveřmi do budoucna (nemyslím si, že bych v budoucnu kupoval nový fotoaparát, pokud bych s tímto byl spokojený, a tak bych raději investoval do dalších objektivů, bylo by to třeba)
      – Vhodné pro pokročilejšího amatéra, avšak s ambicemi se učit k dosažení, co nejlepších výsledků s daným fotoaparátem

      Snad můj dotaz není tuctový a zaujme zkušené fotografy natolik, aby se semnou podělili o jejich názor/zkušenost a radu.

      Děkuji za případné reakce.

    • #15101
      Mýla
      Host

      Moje tipy:

      Canon EOS 200D + 18-55 IS STM: větší senzor, dle mého má JPEG má hezčí barevné podání než u Nikonu, jen 1080p 60 fps. Skvělý poměr cena výkon.

      Nikon d5600 + 18-55 Af-P Vr: větší senzor, opravdu špičková obrazová kvalita, zejména při vyšším ISO je lepší než u canon 200D. Má však jen 1080p, 60 fps.

      Olympus OM-D E-M10 Mark III + 14-42 mm II R: menší senzor MFT (slabina při nižších světelných hladinách), avšak perfektní ovládaní, 4K video, skvělá stabilizace (dovoluje fotit na delší časy tedy na nižší ISO), výborné JPEGy (krásné barevné podání při nastavení „natural“).

    • #15107
      Radek W.
      Host

      Dekuji za odpoved. O prvnich dvou jiz uvazuji, na ten olympus se podivam. S rozlisenim videa 1080p vubec nemam problem, jde mi spis o kvalitu/barvy jako u fotek.

      Jeste jsem narazil na Sony a6000 a Canon 750D. Co minite o techto dvou ve srovnani s temi vysse uvedenymi?

      Jeste bych chtel dodat jeden pozadavek, a to foceni/nataceni pri nizke svetelnosti (napr. nocni oblohu apd). Predpokladam, ze to udava hodnota ISO, ale asi to nebude jediny parametr, urcujici vyslednou kvalitu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Výběr vhodného stroje pro focení/natáčení při cestování’ nepřijímá nové odpovědi.