Vyuziti raw pro hdr

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Vyuziti raw pro hdr

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla před 7 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #12963
      Jan Renc
      Host

      Dobry den,
      Mam jeden dotaz k Vasemu hezkemu clanku o HDR.
      Mam canon 80d. Jeho raw ma barevnou hloubku 14bit.
      Pokud se nemylim, tak fotoaparat pri foceni vytvori nejprve raw a ten pak na zaklade nastaveni expozice a dalsich prametru prevede do jpeg. Myslite si, ze pokud pouziji autobraketing a fotky ulozim do rawu, tak se ta raw-data budou nejak zasadne lisit?
      Me pripada, ze by nemela.
      V tom pripade by ale stacilo udelat jednu fotku s ulozenim do raw (barevny rozsah je 14bitovy). Tato data pak na pocitaci prevest do 3 ruznych jpeg s ruznou korekci expozice a z toho udelat ve specializovanem sw hdr fotku.
      Je to tak nebo je v me uvaze nejaka chyba?

      Dekuji za odpoved
      Jan Renc

    • #12971
      MzM
      Host

      Data se do RAWu ukládá v rozlišení 14-bit pro každou fotku. Je tedy zbytečné z RAWu dělat 3 jpegy a z nich pak HDR.
      HDR se (obvykle) tvoří z více snímků kvůli tomu, že ani těch 14-bit nemusí stačit. Jestli 80D umí nějaké „HDR“ do jedné fotky nevím, pokud ano, stačí pak zpracovat výsledný RAW přímo na nějaké „HDR“.

    • #12979
      Mýla
      Host

      Pokud ve fotoaparátu nastavíte expoziční bracketing, tak fotoaparát udělá třeba 3 fotky za sebou, každou však s jinou dobou osvitu, tedy i s jinou expozicí, máte tři různé RAWy. Jejich složení se nazývá HDR prolínáním expozic a vede to často k hezkým fotkám.

      To, co popisujete Vy, je HDR mapováním tonality za použití jedné RAW fotografie, to obvykle nevede k přesvědčivým výsledků.

      Má smysl udělat 3 fotky do RAW a pak je skládat.

    • #13009
      Jan Rybář
      Správce

      Jene, zdravím, jak píše Mýla: smysl má při bracketingu opravdu uložit všechny tři rawy – smysl je jednoduchý: při vytváření HDR chceme „nacpat“ do softwaru co nejvíce dat, něco á la 3 x 25 MB, s nimiž se pak dá lépe pracovat… Z jednoho rawu sice vylovíte tři různě světlé/tmavé JPGy, ale dat tam bude mnohem méně, tedy to nemá smysl… JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Vyuziti raw pro hdr’ nepřijímá nové odpovědi.