Vyuziti raw pro hdr

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Vyuziti raw pro hdr

Označeno štítky: 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #12963
   Jan Renc
   Host

   Dobry den,
   Mam jeden dotaz k Vasemu hezkemu clanku o HDR.
   Mam canon 80d. Jeho raw ma barevnou hloubku 14bit.
   Pokud se nemylim, tak fotoaparat pri foceni vytvori nejprve raw a ten pak na zaklade nastaveni expozice a dalsich prametru prevede do jpeg. Myslite si, ze pokud pouziji autobraketing a fotky ulozim do rawu, tak se ta raw-data budou nejak zasadne lisit?
   Me pripada, ze by nemela.
   V tom pripade by ale stacilo udelat jednu fotku s ulozenim do raw (barevny rozsah je 14bitovy). Tato data pak na pocitaci prevest do 3 ruznych jpeg s ruznou korekci expozice a z toho udelat ve specializovanem sw hdr fotku.
   Je to tak nebo je v me uvaze nejaka chyba?

   Dekuji za odpoved
   Jan Renc

  • #12971
   MzM
   Host

   Data se do RAWu ukládá v rozlišení 14-bit pro každou fotku. Je tedy zbytečné z RAWu dělat 3 jpegy a z nich pak HDR.
   HDR se (obvykle) tvoří z více snímků kvůli tomu, že ani těch 14-bit nemusí stačit. Jestli 80D umí nějaké „HDR“ do jedné fotky nevím, pokud ano, stačí pak zpracovat výsledný RAW přímo na nějaké „HDR“.

  • #12979
   Mýla
   Host

   Pokud ve fotoaparátu nastavíte expoziční bracketing, tak fotoaparát udělá třeba 3 fotky za sebou, každou však s jinou dobou osvitu, tedy i s jinou expozicí, máte tři různé RAWy. Jejich složení se nazývá HDR prolínáním expozic a vede to často k hezkým fotkám.

   To, co popisujete Vy, je HDR mapováním tonality za použití jedné RAW fotografie, to obvykle nevede k přesvědčivým výsledků.

   Má smysl udělat 3 fotky do RAW a pak je skládat.

  • #13009
   Jan Rybář
   Správce

   Jene, zdravím, jak píše Mýla: smysl má při bracketingu opravdu uložit všechny tři rawy – smysl je jednoduchý: při vytváření HDR chceme „nacpat“ do softwaru co nejvíce dat, něco á la 3 x 25 MB, s nimiž se pak dá lépe pracovat… Z jednoho rawu sice vylovíte tři různě světlé/tmavé JPGy, ale dat tam bude mnohem méně, tedy to nemá smysl… JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Vyuziti raw pro hdr’ nepřijímá nové odpovědi.