Novinka: Instax Square SQ20

Instax SQUARE SQ20 je další z řady „digitálních“ instantních foťáků, v nichž je fotka zachycena nejprve digitálně, a je tedy možné ji trochu vylepšit rychlými úpravami. A teprve pak je vytištěna na papír přímo v aparátu.

Zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm. Nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Instax rozšiřuje svůj populární čtvercový formát a představuje hybridní instatní fotoaparát Instax SQUARE SQ20

Nový hybridní instantní fotoaparát populárního čtvercového formátu! Vytiskněte si ty nejlepší momenty a užijte si dynamické fotografie s novými funkcemi.

Photokina 2018, Kolín nad Rýnem, 25. září 2018 – FUJIFILM Corporation (Prezident: Kenji Sukeno) s radostí představuje nový přírůstek do řady instax – fotoaparátů pro okamžitou fotografií, které umožňují tisk fotografií ve chvíli, kdy byly pořízeny – instax SQUARE SQ20 (SQ20) kompatibilní s instax filmem čtvercového formátu.

Instax SQ20
Instax SQ20 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

SQ20 má širokou škálu funkcí jako je například režim zachycení pohybu, se kterým dokážete jednoduše vytisknout ty nejlepší momenty pohybujících se objektů nebo zpracovat dynamickou fotografii. Stylový design fotoaparátu umožňuje jednoduché držen svádí k tomu, abyste si ho s sebou vzali kamkoliv a nikdy tak nepřišli o zachycení ceného okamžiku.

SQ20 nabízí širokou škálu funkcí, díky nimž si užijete jak fotografování, tak následný tisk snímků. Jako nadstavba normálního focení přichází funkce zvaná Motion Mode, která vám dovoluje pořídit video (max 15 sekund), použijte zadní ovladač a jednoduše tak vytiskněte ty nejlepší momenty pohybujících se objektů, což je něco, co bylo dříve velice těžké udělat.

Funkce Time Shift Collage dokáže vyfotit 4 snímky v různých časech do jediné fotky. Stačí jen jedno zmáčknutí spouště. Díky této funkci si můžete užít nové zážitky z focení, budete mít 4 snímky s jemným časovým rozdílem, ale zároveň najednou.

Speciální filtr zvaný Sequence dokáže vytvořit dynamické a zasněné snímky, a to díky přidání sekvenčního efektu. Fotoaparát má jako první v celé instax řadě funkci zoom před samotným pořízením snímku. Dále také nabízí zrcátko na pořízení selfie, díky němuž si můžete zkontrolovat záběr vašeho snímku ještě před jeho vyfocením. Jako hybridní instantní fotoaparát je vybaven digitálním obrazovým senzorem a digitální technologií zpracování obrazu. Tento fotoaparát vám umožní si vybrat ty nejlepší snímky před samotným vytisknutím anebo vylepšit vaše snímky díky přednastaveným filtrům.

K dispozici jsou dvě barevné varianty – matně černá, která ladí ke každé scenérii a stylu, a béžová pro elegantní a módní dojem. Design kroužku objektivu a okolí kroužku připomínají vlnky. Díky tomu se fotoaparát velice dobře drží, ale zároveň mu dodává současný designový prvek.

Produkty instax série jsou používány po celém světě hlavně mladými lidmi, a to od svého uvedení na trh v roce 1998. Od té doby se prodalo více než 30 milionů instaxů. Fujifilm bude nadále šířit filozofii instantního fotografického systému “instax” po celém světě, ten totiž přináší požitek tištění snímků okamžitě, a to hned po pořízení fotky.

Hlavní funkce Instax SQUARE SQ20

a) Focení přes LCD displej, kde si můžete přímo vybrat vaše nejlepší snímky před jejich vytištěním
Výsledky všech funkcí od focení, přes úpravu zpracování a tištění jsou zobrazeny na LCD displeji. Fotoaparát vám také dává možnost vybrat ty nejlepší snímky ještě před vytištěním.

b) Pohybující se objekty se dají jednoduše zachytit a dynamické fotografie následně vytisknout
Frame Grab
Pořízením videa (max 15 sekund) a použitím zadního ovladače vám fotoaparát umožní jednoduché vytištění pohybujících se objektů, které je obyčejně velice těžké zachytit.

Time Shift Collage
Tato funkce dokáže vyfotit 4 snímky v různých časech do jedné fotografie, stačí jen jedno zmáčknutí spouště. Díky této funkci si můžete užít nové zážitky z focení, budete mít 4 snímky s jemným časovým rozdílem, ale zároveň najednou. Časový rozdíl mezi snímky může být upraven od 0,2 do 2 sekund.

Speciální filtr “Sekvence”
Tato funkce umožňuje pořizování dynamických a zasněných snímků, kde je možné přidat sekvenční efekt.

c) Užijte si úpravu videí ale také fotografií přidáním efektu filtru
SQ20 nabízí širokou škálu funkcí pro úpravu jako například různé filtry včetně funkce částečného barevného filtru, kontroly vinětace a úpravy jasu. Tyto efekty úpravy snímků, různé typy focení/natáčení a tisku mohou být aplikovány jak u fotografie, tak u videa.

d) Dvojitá expozice a režim Bulb
Fotoaparát má speciální režimy snímání jako je dvojitá expozice, která dokáže zkombinovat dva snímky do jednoho dvojím zmáčknutím spouště. Funkce Bulb se zase hodí pro noční focení a focení pohybu světla.

e) Další funkce
4.0 x digitální zoom
Fotoaparát má jako první v celé instax řadě funkci zoomu před samotným pořízením snímku.

Selfie zrcátko
Zrcátko na pořízení selfie umístěné po straně objektivu vám dovoluje si zkontrolovat záběr snímku ještě před jeho vyfocením.

f) Stylový a sofistikovaný design
Tento fotoaparát má ikonický design a tenký, kulatý, symetrický tvar. Dále má také duální systém závěrky se dvěma tlačítky spouště – jeden napravo a druhý nalevo. Design kroužku objektivu a okolí kroužku připomínají vlnky. Díky tomu se fotoaparát velice dobře drží, ale zároveň mu dodává současný designový prvek.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*