Začátečník, zrcadlovka na architekturu, i portréty.

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Začátečník, zrcadlovka na architekturu, i portréty.

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #11861
   Jakub
   Host

   Dobrý den,
   mohu poprosit o doporučení zrcadlovky a objektivů vhodné pro začátečníka. Chci fotit hlavně architekturu a portréty ale chodím i dost po kulturních akcích které chci také fotit, není to ale hlavní objekt zájmu. Přemýšlím zda koupit třeba nový Canon 200D nebo sáhnout po dražším Canon 750/760D. Popřípadě zda sáhnout po Nikonu. A pokud někdo zná dobrý obchod nebo odkaz na set který by vyhovoval mým podmínkám, budu velice vděčný. Počítám s tím že koupím dva objektivy, univerzální nechci. Předem děkuji za odpověď.

   Jakub.

  • #11867
   Jan Rybář
   Správce

   Jakube, zdravím, ano, ony zmíněné varianty jsou opravdu v danou chvíli opravdu nejrozumnější (plus možná i Canon 77D, který asi bude dražší, nebo i Nikon 5600D, který zase má o chlup horší výbavu než třeba 760D…Ty sety se neustále mění, tedy v danu chvíli je přesně zmapované nemám, a na nich to bude hodně záležet – ideální je koupit to, co zmiňujete: dva objektivy + pevnou 50tku (bez ní ty kulturní akce moc nelappíte).
   Finančně nejlepší poměr cena/výkon bude mít Canon 760D, ten cca před půl rokem prodával v setu s dvěma objektivy ze záhadných důvodů jen jeden eshop (link je tuším v recenzi, viz níže), ale zapátrejte i jinde, opravdu se to vše mění ze dne na den…

   JR

   Canon EOS 760D – nejlepší zrcadlovka pro začátečníky? (recenze)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Začátečník, zrcadlovka na architekturu, i portréty.’ nepřijímá nové odpovědi.