Fujifilm X-A10 – bezzrcadlovka pro nenáročné

Fujifilm představil nový model bezzrcadlovky: Fujifilm X-A10. Podle prvních specifikací má být především určen nepříliš náročným uživatelům. A jak napovídá displej výklopný o 180 stupňů, má zajímat i ty, kteří zkrátka touží po pořízování fotek sebe sama…

Zatím jen text tiskové zprávy, foťák snad v budoucnu vyzkouším…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm – nejde tedy o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Představujeme kompaktní a lehký bezzrcadlový digitální fotoaparát „FUJIFILM X-A10“

Ideální volba pro první fotoaparát s výměnnými objektivy

Společnost FUJIFILM (President: Kenji Sukeno) oznámila uvedení na trh bezzrcadlový digitální fotoaparát FUJIFILM X-A10 (dále jen X-A10), nový přírůstek „X Series“ fotoaparátů, který podává vynikající kvalitu snímků.

Fujifilm X-A10
Fujifilm X-A10 na oficiálním snímku. Foto: Fujifilm.cz

I přes jeho kompaktní a lehké tělo, X-A10 spojuje 16.3 MPx snímač s technologií reprodukce barev, jež zdokonaluje společnost Fujifilm po více jak 80 let, k dosažení špičkové kvality snímků, jež je synonymum pro řadu X. Právě proto je X-A10 ideální volbou pro první fotoaparát s výměnnými objektivy.

Spojením 16.3 MP snímače a technologie reprodukce barev, která je zdokonalována společností Fujifilm po více jak 80 let, dosahuje špičkové kvality snímků

X-A10 spojuje 16.3 MP obrazový snímač APS-C s procesorem pro zpracování obrazu, aby umožňoval špičkovou kvalitu snímků. Ve spojení s objektivy FUJINON, které nabízejí maximální rozlišení obrazu, a patentovanou technologií reprodukce barev zdokonalovanou po více jak 80 let, X-A10 umožňuje uživatelům pořídit snímky špičkové kvality za jakýchkoli podmínek při fotografování.

Technologie Fujifilmu je obzvláště proslulá svojí přesností napodobení tónů pleti a X-A10 je vytvořena s touto pokročilou schopností, díky níž umožňuje produkovat vysoce kvalitní portréty.

LCD s posuvem a náklonem o 180° pro 100% viditelnost při fotografování autoportrétů („selfies“)

Fotoaparátu nezaclání LCD displej ani při otočení o 180°, takže nabízí 100% viditelnost. Tvar rukojeti je vhodný pro normální fotografování i pro autoportrét. Při fotografování autoportrétu můžete zaostřit a aktivovat spoušť stisknutím svislého ovládacího voliče, na kterém spočívá váš ukazovák, takže se vám fotoaparát nechvěje. Při otočení LCD displeje o 180° se aktivuje funkce detekce očí AF, která automaticky zaostří na oči objektu. X-A10 také obsahuje režim Portrait Enhancer umožňující přirozený a krásný tón pleti.

Kompaktní a lehké tělo v retro designu s intuitivní ovladatelností

Kompaktní a lehká X-A10 oplývá klasickým retro designem. Použití dvou ovladatelných voličů znamená, že potřebujete jen palec pro rychlé nastavení clony, expozičního času a nastavení expozice. Často používané funkce, jako je vyvážení bílé, kontinuální snímání a samospoušť může být nastavena na samostatná funkční tlačítka, eliminující potřebu jít skrze Menu pro změnu nastavení.

Oblíbené výkonné funkce zděděné po FUJIFILM X-A2

Díky energeticky úspornému designu je X-A10 schopná pořídit cca 410 snímků na jedinou baterii. Se standardním setovým zoomovým objektivem „XC16-55mmF3.5-5.6 OIS II“, nabízí fotoaparát prvotřídní minimální vzdálenost cca. 7cm od okraje objektivu umožňující tak fotografovat makro.

Funkce produktu

Vynikající kvalita snímků díky nově vyvinutému obrazovému snímači 16.3 MP
Technologie reprodukce barev společnosti Fujifilm, vyladěná za dlouhá léta vývoje fotografického filmu, reprodukuje přesně teplé odstíny lidské pleti, modrou oblohu a přírodní zelň přesně tak, jak ji vidíte vy.
Obrazový snímač APS-C nabízí dokonale hladký efekt bokehu pro portréty a makro snímky pořízené s malou hloubkou ostrosti
X-A10 nabízí celkem šest režimů funkce Simulace filmu, jmenovitě věrohodné barvy PROVIA (standard), živé tóny a syté barvy Velvia (vivid), měkké tóny ASTIA (standard), dokumentární styl tónů CLASSIC CHROME, stejně jako Monochrome a Sepia.
Normální rozsah citlivosti je od ISO200 do ISO6400, zatímco rozšířený rozsah nabízí hodnoty až ISO12800 a dokonce ISO25600, pokud chcete minimalizovat vliv chvění fotoaparátu. Model X-A10 produkuje ostré snímky s neuvěřitelně malým šumem, a to i při slabém osvětlení nebo v interiéru, kde je nutná vysoká hodnota ISO.

Rozšířené filtry pak umožňují snadno vytvářet různé kreativní efekty. Rozšířených filtrů je k dispozici celkem deset, najdeme mezi nimi filtr „rybí oko“ nebo „šikmou obrazovku“ nebo třeba dětský fotoaparát, miniaturu, dynamické odstíny, pop barvy, měkké zaostření, ostrý obraz, zesvětlení, ztmavení a částečné zbarvení.

Fujifilm X-A10
Fujifilm X-A10 – pohled na displej. Foto: Fujifilm.cz

Ergonomická rukojeť
Rukojeť je vytvarovaná pro jak normální focení, tak i pro focení autoportrétů. Konečný ergonomický tvar byl vyvinut na základě prototypových zkoušek, kterých se zúčastnily stovky mladých fotografů.
Režimy samospouště
Při fotografování autoportrétu můžete zaostřit a aktivovat spoušť stisknutím svislého ovládacího voliče, na kterém spočívá váš ukazovák, takže se vám fotoaparát nechvěje. Funkce samospouště nabízí tři funkce; „Detekce úsměvu“, jež automaticky vyfotí, když se objekt usměje, „Buddy timer“, který vyfotí, když se k sobě přiblíží dvě osoby, a „Group Timer“, který automaticky fotí, když se do snímku dostane nastavený počet lidí.
Inteligentní ostření
Při otočení LCD dipleje o 180° směrem nahoru se aktivuje detekce očí AF, která automaticky zaostří na oči objektu.

Krásné barvy pleti
X-A10 má režim Portrait Enhancer, který zjemňuje a rozzařuje lidskou pleť. Krásná pleťová tonalita, jenž nabízí jen řada X, může být využita i při focení autoportrétů (selfies).

Prodloužená výdrž baterie na cca 410 snímků na jedno nabití

Energeticky úsporný design prodloužil délku baterie na prvotřídní stupeň, který vám nyní umožňuje soustředit se na fotografování bez starosti vybití baterie.
Fotoaparát také podporuje nabíjení přes USB pro maximální pohodlí, zvláště při cestování.

Prvotřídní minimální vzdálenost a Super Intelligent Flash

Se standardním setovým objektivem „XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II“, se dokáže model X-A10 přiblížit k fotografovanému objektu až na prvotřídní minimum cca 7cm od okraje objektivu, umožňující objevovat fantastický svět makro fotografie.
Vestavěný výklopný blesk podporuje systém Super Intelligent Flash, který přesně ovládá světelný výkon blesku podle fotografované scény. Při fotografování portrétů v interiéru při slabém osvětlení nebo malých předmětů či jídla sníží systém ovládání blesku jas světlých míst, aby snímek vypadal přesně realisticky. Přirozených barev a jasu lze dosáhnout i při fotografování scén osvětlených zezadu nebo při fotografování osob za jasného slunečního světla, které vytváří v obličeji ostré stíny.

Záznam Full HD videa
Stisknutím tlačítka pro záznam videa snadno spustíte záznam ve Full HD kvalitě (1080/30p, 25p, 24p).
Funkce Simulace filmu, která se běžně používá pro snímky, lze použít i na video a získat tak spoustu kreativních efektů, jež lze spojit s jemným bokehem, který umožňuje APS-C snímač a objektivy FUJINON k produkování profesionálních kreativních filmů.

Funkce elektronické stabilizace obrazu spojuje optickou a elektronickou stabilizaci v pěti osách a podstatně tak snižuje vliv nejrůznějších záchvěvů fotoaparátu během natáčení videa. Tato funkce umožňuje natáčet video ve vysoké kvalitě bez vlivu chvění fotoaparátu drženého v ruce.

Univerzální funkce pro fotografování včetně elektronické spouště s minimální dobou expozice 1/32000 s
Při použití extra rychlé elektronické spouště lze i při jasné obloze nebo silném osvětlení fotografovat i s malou clonou a dosáhnout tak malé hloubky ostrosti pro dobrý efekt bokeh, aniž by byl snímek přeexponovaný. Nyní můžete zachytit scénu přesně podle svého záměru bez použití filtru ND.
Na základě častých poptávek má nyní model X-A10 nové funkce Panorama a Time Lapse.
Mezi další nové funkce patří zablokování měřených hodnot a oblastí zaostření, podpora barevného prostoru Adobe RGB a volba různých barev pro zvýraznění zaostření při ručním ostření.

Bezdrátová komunikace pro fotografování na dálku pomocí chytrých telefonů nebo tabletu.
Nyní si můžete do svého chytrého telefonu nebo tabletu stáhnout aplikaci FUJIFILM Camera Remote a pomocí funkce bezdrátové komunikace přenášet snímky a videa do svého zařízení jediným dotykem prstu, aniž byste museli zadávat přihlašovací jméno nebo heslo.

Dále si můžete na chytrém telefonu zobrazit a vybrat snímky uložené ve fotoaparátu a importovat je do svého zařízení. Kromě toho můžete doplňovat informace o místu pořízení snímku, které získáte pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

Funkce fotografování na dálku umožňuje zaostřit a aktivovat spoušť fotoaparátu a dokonce nastavovat expozici a další nastavení pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikace umožňuje kromě fotografování na dálku i provádět základní operace jako dotykové ostření nebo upravovat dobu expozice a nejrůznější nastavení fotografování a dokonce i spouštět záznam videa. To usnadňuje fotografování skupinových snímků, autoportrétů nebo snímků přírody, kdy můžete sestavit kompozici snímku na dálku.|

Snímky lze též posílat přímo z fotoaparátu na tiskárnu Instax SHARE pro okamžitý tisk.
Fotoaparát nabízí připojení přes Wi-Fi® pro snadné zálohování dat z fotoaparátu do vašeho počítače.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Fujifilm – nejde tedy o redakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*