Instax mini 70 – nový “Polaroid” od Fujifilmu

Společnost Fujifilm představuje nový kompaktní fotoaparát Instax mini 70 s jednoduchým moderním designem, lepší kvalitou obrazu a novým režimem Selfie.

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Ricoh – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

instax_mini_70_blueDne 23. října 2015 ohlásil prezident společnosti FUJIFILM Corporation Shigehiro Nakajima, že jeho firma představí instax mini 70, nový model řady kompaktních fotoaparátů „instax mini“, které umožňují okamžité vytváření fotografií ve formátu kreditní karty.

Fotoaparát instax mini 70, který je nabízen ve třech nových barevných provedeních – „Canary Yellow“, „Island Blue“ a „Moon White“ – nabízí funkci automatického nastavení expozice, která umožňuje zachytit hlavní objekt i pozadí snímku s přirozenou úrovní jasu, a nově doplněný režim „Selfie“. Svým moderním designem je fotoaparát instax mini 70 atraktivní nejen pro mladé ženy, ale i pro muže dvacátníky a třicátníky, protože je skvělým módním doplňkem v jakémkoli prostředí a při jakékoli příležitosti.


Model instax mini 70 nabízí širokou paletu režimů fotografování, které umožňují fotografovat v nejrůznějších situacích. Fotíte-li „selfie“, můžete zvolit režim „Selfie“, který zajistí správnou úroveň jasu a ohniskovou vzdálenost pro pořízení autoportrétu, a pomocí Selfie zrcátka vedle objektivu můžete zkontrolovat kompozici snímku. K pořizování skupinových fotografií slouží doplňky jako držák na stativ či funkce samospouště. Dále je zde režim „Makro“, pomocí něhož lze fotografovat z minimální vzdálenosti 30 cm od objektu, a režim „Krajina“ pro fotografování vzdálených panoramat.

Fotoaparát instax mini 70 nabízí i funkci automatického nastavení expozice, která umožňuje zachytit hlavní objekt i pozadí snímku s přirozenou úrovní jasu. Není nutno provádět žádné speciální nastavení; stačí pouze stisknout spoušť a fotoaparát automaticky rozpozná úroveň jasu v prostředí a přizpůsobí jí dobu expozice a intenzitu blesku. Tato funkce umožňuje zachovat přirozený jas i v interiéru, kde se obvykle vyskytují problémy s příliš tmavým pozadím. Řada „instax mini“ je obzvláště populární mezi teenagery a ženami dva- a třicátnicemi, protože umožňuje ihned vytvářet analogové fotografie. Jak se šířily digitální fotoaparáty a chytré telefony, rostla i obliba digitálních fotografií; analogový způsob, který naproti tomu umožňuje vytvářet okamžitě reálné snímky, nicméně vyvolal zájem a inspiroval mnoho lidí. Prodeje tak rychle rostou nejen v Japonsku, ale také v dalších více než 100 zemích a regionech po celém světě včetně východní Asie, Evropy a USA.

Společnost Fujifilm je hrdá na atraktivní funkce fotoaparátů instax, díky kterým můžete vytvářet a tisknout fotografie bez zdržení a plně tak využít toho, co je na fotografii jako takové nejcennější: vlastní fotografování, možnost zachování, estetickou hodnotu a možnost sdílení.“

Hlavní charakteristiky

(1) Moderní a jednoduchý design

Tři nové barvy („Canary Yellow“, „Island Blue“ a „Moon White“) a moderní stylový design fotoaparátu instax mini 70 je atraktivní pro lidi všech vrstev; je totiž perfektním módním doplňkem v jakémkoli prostředí a při jakékoli příležitosti.

(2) Automatické nastavení expozice

Model instax mini 70 nabízí funkci automatického nastavení expozice, která zachytí objekt i pozadí snímku s krásnou zřetelností. Když uživatel stiskne spoušť, změří fotoaparát automaticky intenzitu okolního osvětlení a upraví podle ní dobu expozice a intenzitu blesku. Výsledkem jsou fotografie s přirozeným jasem, a to i v interiéru nebo na svatbách, kde při fotografováním běžným přístrojem často nastávají problémy s tmavým pozadím.

(3) Všestranné režimy fotografování

 Fotoaparát má nový režim „Selfie“ pro fotografování autoportrétů. Stačí pouze stisknout při fotografování tlačítko „selfie“ a fotoaparát automaticky upraví ohniskovou vzdálenost a jas na hodnoty vhodné pro fotografování selfie. Selfie zrcátko vedle objektivu umožňuje zkontrolovat kompozici snímku a dosáhnout tak ideálního úhlu. Mezi další praktické funkce patří samospoušť pro skupinové fotografie, režim „Makro“ pro fotografování z minimální vzdálenosti 30 cm od objektu nebo režim „Krajina“ pro snímky otevřené krajiny.
Hlavní parametry

 

instax mini 70
Film Barevný instantní film FUJIFILM „instax mini“ (nutno dokoupit zvlášť)
Velikost filmu 86 x 54 mm
Velikost snímku 62 x 46 mm
Objektiv Výsuvný, 2 části, 2 segmenty, f = 60 mm, 1:12.7,
Hledáček Fyzický hledáček, 0,37x, s bodem pro cílení
Ostření Tři přepínatelné rozsahy s motorovým pohonem (0,3–0,6 m / 0,6–3 m / 3 m a více), režim Makro (0,3–0,6 m), normální režim (0,6–3 m), režim Krajina (3 m a více)
Závěrka Programovaná elektronická závěrka, 1/2–1/400 s
Ovládání expozice Automatické, blokování rozsahu (ISO 800) : LV 5–15,5

Kompenzace expozice (Hi-Key): +2/3 EV

Blesk Vestavěný automatický elektronický blesk, doba nabíjení: 0,2–7 s (s novou baterií), kontrolka nabíjení blesku, režim výplňového blesku, efektivní dosah blesku: 0,3–2,7 m
LCD displej Počitadlo expozic (počet neexponovaných snímků), režim fotografování (Selfie, Makro, Krajina, Výplňový blesk, Hi-Key, Auto), režim samospouště (1 snímek / 2 snímky / nepřetržité fotografování)
Napájení Dvě lithiové baterie CR2/DL CR2

Výdrž: Asi 40 filmů INSTAX mini 10-pack s novými bateriemi Li-ion CR2/DL CR2

Obsah dodávky Pásek na ruku, kroužek na pásek, záruční list, Uživatelská příručka, 2 baterie Li-ion CR2
Rozměry a hmotnost 113,7 x 99,2 x 53,2 mm

281 g (bez baterií, pásku a filmu)

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Fujifilm – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*