Tři jednopalcové novinky: Nikon DL24-85, Nikon DL18-50, Nikon DL24-500

Nikon představil tři „profesionální kompakty“: Nikon DL24-85, Nikon DL18-50, Nikon DL24-50.  Útočí tak na Sony a Canon ve stále důležitějším segmentu: malých či přímo kapesních kompaktů schopných skvělých výsledků…

Nikon DL18-50
Nikon DL18-50 na oficiální fotografie. Foto: Nikon.cz

Tahle kategorie tzv. jednopalcových foťáků (se snímači výrazně menšími než mají zrcadlovky) v minulých letech zamotala hlavou mnoha zkušeným fotografům – fotky z průkopníka téhle kategorie (Sony RX100 iii, případně Sony RX100 iv) a oblíbeného Canonu G7 X jsou prostě překvapivě dobré (= v dobrém světle se začátečnickými zrcadlovkami srovnatelné)…

A Nikon tedy přišel najednou hned s třemi foťáky najednou – každý z nich má trochu jiný objektiv…

Už se těším, že je vyzkouším, zatím tedy jen oficiální tisková zpráva… JR

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Nikon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Perfektní fotografické výsledky 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu s novou řadou vysoce kvalitních kompaktních fotoaparátů Nikon DL

Nikon DL24-85
Nikon DL24-85. Foto: Nikon.cz

Amsterdam, Nizozemsko, 23. února 2016: Nikon zamíchal trhem s vysoce kvalitními kompaktními fotoaparáty novou řadou přístrojů poskytujících fotografům, kteří chtějí být „vždy připraveni k expozici snímku“, snadno přenosné řešení pro získání perfektních výsledků 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Vysoce kvalitní kompaktní fotoaparáty Nikon DL s legendární optikou NIKKOR a výkonnými technologiemi Nikon zaručují vynikající kvalitu obrazu při každé fotografické příležitosti.

Novou řadu tvoří tři modely fotoaparátů: přístroje Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 a Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. Každý z fotoaparátů je vybaven pevně vestavěným objektivem NIKKOR se zoomem a vysoce výkonnou optikou na úrovni objektivů pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon a rychlým 25,4mm (1˝) obrazovým snímačem formátu CX. Bez ohledu na to, který z fotoaparátů Nikon DL si fotograf zvolí, může pořizovat statické snímky s 20,8 milionu pixelů ve formátu JPEG nebo NEF (RAW) a videosekvence 4K/UHD s frekvencí 30p/25p.

Každý vysoce kvalitní kompaktní fotoaparát Nikon DL obsahuje rovněž osvědčený pokročilý hybridní AF pro bleskurychlé zachycení všech objektů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6A se čtyřmi CPU zaručuje působivou rychlost všech fotoaparátů: umožňuje fotografovat snímací frekvencí až 60 snímků za sekundu při zaostření zablokovaném na hodnotě platné pro první snímek série a snímací frekvencí až 20 snímků za sekundu při použití kontinuálního zaostřování.

Systém optické redukce vibrací (VR) Nikon s dvojí detekcí poskytuje rozšířenou detekci a korekci chvění a každý z fotoaparátů se vyznačuje také rychlým spuštěním a rychlými reakčními časy. Všechny fotoaparáty jsou navíc vybaveny sáňkami ISO 518, do kterých lze upevnit různé příslušenství včetně osvědčených blesků Nikon pro digitální jednooké zrcadlovky.

Mezi speciální příslušenství řady Nikon DL patří volitelný výklopný elektronický hledáček DF-E1 (EVF) se snímačem pohledu do hledáčku, který nabízí brilantní obraz a kontrastní obrazovku informací. Uživatelé digitálních jednookých zrcadlovek Nikon rovněž ocení dobře známé rozložení ovládacích prvků, voličů a menu. Tubus každého z objektivů je detailně označen pomocí zlatého kroužku NIKKOR.

Ines Bernardes, product manager Nikon DL u společnosti Nikon Europe, říká: „Skutečnost, že Nikon vstupuje na trh vysoce kvalitních kompaktních fotoaparátů se třemi silnými modely, je skvělou novinkou pro fotografy, kteří neuznávají kompromisy. Každý z těchto fotoaparátů zpochybní vše, co jste si mysleli o kvalitě snímků z kompaktních fotoaparátů.

Rozlišovací schopnost a celková kvalita obrazu pevně vestavěných objektivů NIKKOR jsou vskutku výjimečné. A díky přenosnosti a rychlosti srovnatelné u celé nové řady přístrojů si můžete vybrat vhodný fotoaparát stejně, jako když si vybíráte objektiv – zvolíte si rozsah ohniskových vzdáleností potřebný pro váš fotografický styl nebo předpokládané fotografické situace. Každý, kdo požaduje vysoce pohotové vybavení nebo chce mít možnost zcela diskrétního fotografování, se vrátí domů s potěšujícím pocitem ze snímků, které pořídil.“

Kompaktní fotoaparáty bez kompromisů: nyní může být každý vámi pořízený snímek vaším nejlepším dílem

Nikon DL24-85 f/1.8-2.8

– Skvělý přístroj pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat
Světelný objektiv NIKKOR 24–85 mm f/1,8–2,8 se zoomem poskytuje vynikající všestrannost a režim Supermakro zajišťuje makrosnímky s vysokou mírou detailů. Fotoaparát je vybaven rovněž výklopným dotykovým monitorem OLED s 1 037 000 pixely a výklopným bleskem. Tubus objektivu nabízí přizpůsobitelný ovládací kroužek a zoomový kroužek. Fotoaparát je k dispozici ve stříbrném a v černém provedení.

Nikon DL18-50 f/1.8-2.8

– Snadno přenosný nástroj pro získání působivých perspektiv
Tento fotoaparát Nikon DL s působivou světelností f/1,8 při ohniskové vzdálenosti 18 mm je vybaven nejsvětelnějším extrémně širokoúhlým objektivem, který společnost Nikon doposud vyrobila. Objektiv je vybaven osvědčenými antireflexními vrstvami Nikon Nano Crystal Coat pro maximální brilanci obrazu. Fotoaparát nabízí výklopný dotykový monitor OLED s 1 037 000 pixely a vestavěnou funkci Korekce perspektivy. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

Nikon DL24-500 f/2.8-5.6

– Vynikající dosah a kvalita obrazu na úrovni
Tento fotoaparát Nikon DL s objektivem NIKKOR vybaveným extrémním 21násobným zoomem a režimem redukce vibrací SPORT (VR) je perfektní pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat a jsou zaměřeni na pohyblivé objekty. Fotoaparát nabízí také vestavěný elektronický hledáček OLED s 2 359 000 pixely a výklopný a otočný dotykový monitor OLED s vysokým rozlišením. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Nikon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Reklama

2 komentářů

 1. Dobry den,
  co mam na srdci :no to je datum prodeje a cena kompaktniho fotoaparatu Nikon DL24-85.
  Vim, ze se vsechno opozdilo diky zemetreseni v Japonsku, kde Nikon a jeho dodavatele komponentu byly postizeny, ale rad bych vedel, kdy a kde ho budu moci koupit
  s pozdravem Gabriel

  • Jan Rybář

   Dobrý den, též jsem nedávno zjišťoval, a žel zatím nikdo moc neví, tedy nic konkrétního říci neumím… JR

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*