Video tutoriál: Co vše umí program Polarr (zadarmo)

Program na úpravu fotek Polarr je velmi rozumný nástroj, s nímž mohou začátečníci rychle vstoupit do světa úprav fotografií…

A to nejen kvůli tomu, že jde o program zdarma… Zde je mé podrobné video, v němž zkoumám a ukazuji, co stojí za to vyzkoušet u bezplatné verze. Ta, dodejme, umí vše podstaté i mnoho věcí „jen tak na hraní“ včetně retušování vrásek atp…

Podrobný popis najdete též v článku Polarr- program na úpravu fotek zdarma.

VIDEO: Hlavní funkce Polarru (16 min.)

 

Reklama

19 komentářů

 1. Jan Libich

  Polarr je zajímavý editor, ale prostě to není kompletní editor, jak si ho představuji, umí základní úpravy fotku po fotce a některé jen za poplatek a pořád je plno funkcí, co mu chybí a mají je jiné freeware editory. Musím pochválit jednoduchost ovládání a rychlé úpravy, ale jako vážný editor pro úpravy ho nepoužívám. Je to dobré na ukázky a úpravu pár fotek, ale když člověk musí upravit velké množství fotek a hrát si s nimi, zvolí si robustnější program.

 2. Marek Kronbauer

  Zdravím, používám Zooner a jsem s ním celkem spokojený. Co mě ale jde na nervy jsou neustálé upgrady nutnost něco kupovat (vím že to není povinné). A hlavně když jsem Zooner kupoval bylo mi slíbeno a pak několikrát potvrzeno že verze pro jabko bude co nevidět. A dosud nevidět…. Takže se ptám, máte Polarr otestovaný i na Applu? Okna mě nevyhovují a postupně přecházím na ios , proto řeším jiný rozumný editor.
  Díky
  Marek

  • Jan Rybář

   Dobrý den, ano, já si s Polarrem hraji právě na Macu (a Zoner nikdy pro Mac nebude, to mi říkali přímo vývojáři), tedy bych se nebál… Jen pozor, Polarr je nyní už dosti agresivní v tom, jak vnucuje placenou verze, která na druhou stranu není nijak dramaticky drahá (600 Kč tuším…)… JR

 3. Standa Tauer

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaký program zdarma na úpravu fotek DNG (RAW). Normálně používám FOTOR, ale při úpravě DNG někdy deformuje tvary.

 4. dobrý den pane Rybáři.
  Po ohlížení po vhodném editoru pro úpravu fotografií jsem otevřel Vaše stránky „FotoGuru.cz“ Po jejich přečtení jsem si nainstaloval do svého PC (OS W10( Vámi popisovaný editor „Polarr“.Po shlédnutí Vašich video ukázek mně zaujal jednak proto co umí,rovněž proto že je zdarma což jako starodůchodce přirozeně vítám a také proto ,že tak často editory nepoužívám.Současně mám nainstalován Zoner PS18 ,Adobe Photoshop Elements 14.
  Mám však problém a proto Vás prosím o radu. V záložce Retouch,při poklepání na Face mně funguje jen Skin(kůže).Ostatní funkce jako Eyes,Nose,Mouth, Teeth se mně nezobrazí,tudíž nejsou funkční. Tyto funkce jsou aktivní jen při poklepu na Open sample (otevřený vzorek). Mám tomu rozumět,že funkce Eyes, Nose, Mouth, Teeth jsou funkční v placené verzi,nebo něco dělám špatně,jak tyto funkce zprovoznit?
  Předem děkuji za odpověď.
  Jinak ještě chci vyzvednout Váš perfektní mluvený výklad ve videích,který je dobře ozvučen,barvu hlasu,je jasný a má spád.

  • Dobrý den, zrovna jsem zjistil stejný problém ….

  • Jan Rybář

   Dobrý den, hmm, to je záhada, někdy to blbne na starších verzích Windows, ale pokud máte desítky, mělo by to fungovat bez problémů. Možná zkuste ještě nějaký jiný a výraznější obličej, občas se to prý nezapne, když algoritmus nenajde výraznou tvář, i když spíše to bude něco mezi nebem a zemí… JR

   • Dobrý den, asi opravdu něco mezi nebem a zemí, zkoušel jsem i přímo profi portréty obličejů například z internetu a stejně je to nerozeznalo. Škoda. Dělá to na mém ntb. s W10 i na synově se stejným systémem.

 5. Václav Pelc

  Dobrý den,
  díky za „svěží průlet“ Polarrem. Vyzkouším jako variantu pro rychlou úpravu v ntb na cestách.

 6. Jiří Janda

  Díky za pozvánku i vzorný a lidský tutorial. Používám různé freewarové editory a Polarr rozhodně vypadá velmi šikovně. Koupím si těch několik lahvinek a vyzkouším při nejbližší příležitosti. Máte pravdu, jednoduchost ovládání je už předem skoro uhrančivá. Zdar Vašemu dalšímu počínání!

  • Jan Rybář

   Jiří, díky moc za pochvalu a držím palce, ať vše funguje! JR

   • Jiří Janda

    Zdravím Vás znovu, Jene. Tak jsem to o víkendu zlehka otestoval: a opravdu, pracuje se mi s tím velmi svižně a pohodově, víceméně intuitivně a je to zábavné. V jednoduchosti je síla, netřeba nic hloubkově studovat, řekl bych, že je Polarr uzpůsobený návykům uživatelů smartphonů (šup sem, šup tam). Jednotlivé parametry mají poměrně jemné odstupňování – třeba stíny, světla nebo křivky i tónování, stejně jako projasnění nebo přiostření umožňují docela precizní práci. Funkce pod tranformací jsou „dětsky“ jednoduše ovladatelné a dobře fungují. Není to samozřejmost, u některých freewarů to bývá hodně agresivní/až nesmyslně složité a dokáže to fotku zdevastovat (případně tam ani některé funkce nejsou k mání). Retuš obličejů jsem zatím nezkoušel, jen jsem si štětcem zkusmo trochu prosvětlil kontrastní stíny na jedné skále, taky to jde :-). Sice si dál ponechám ty editory, na které jsem zvyklý, ale Polarr jako doplnění/rozšíření možností beru všemi 10. Díky za dobrý tip! A pěkný den přeji.

    • Jan Rybář

     Díky díky! To máte pravdu, hodně jiných editorů fotky hodně „zdivočuje“, Polarr je v tomto umírněný… Děkuji za doplnění a držím palce, ať se daří! JR

 7. Děkuji za Vaše tutorialy k POLARRu. Díky cenové politice Zoneru jsem hledal jiný program.
  Polarr jsem na Vaše doporučení vyzkoušel a poté i zakoupil. Až na tu “ češtinu “ jsem
  moc spokojen. Ještě jednou děkuji. Hezký den a dobré světlo. digi8

  • Jan Rybář

   Díky, jsem rád, že vše funguje! Jen trochu pozor, abychom ho zase nepřechválili – přece jen: Zoner je už opravdu pořádný software, Polarr je velmi jednoduchý a skvěle ovladatelný nástroj pro rychlé použití, na němž se dají skvěle naučit základní (i už poměrně pokročilé úpravy)… Zásadní rozdíl je i v tom, že Polarr neumí pracovat s rawy, resp. je umí otevřít, ale před tím je převede do .jpg… Zdravím, JR

 8. Alex Seffer

  Dobry vecer,
  Dik za pekne video.
  Alex

 9. Dobrý den, zkuste photopea. com

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*