Samsung Galaxy S23 Ultra v rukách fotografa: recenze + fotky

Co umí a jak fotí Samsung Galaxy S23 Ultra, vlajková loď této značky? Zde je můj pohled fotografa a pár myšlenek o tom, kam se focení mobilem vlastně ubírá.

Samsung Galaxy S23 Ultra bývá řazen mezi nejlepší fotomobily na světě a kdo alespoň trochu sleduje svět technologií, to hlavní už dávno ví: tato generace přináší další pozoruhodné parametry: především zbrusu nový snímač s 200 Mpx, vylepšený systém teleobjektivů a celou řadu novinek.

Ale jak to vše funguje v reálném světě? Přináší opravdu tento model dramatický posun vpřed? Pokud patříte ke čtenářům mého webu, nejspíš víte, že se mnoho let snažím poctivě vyzkoušet a testovat vlajkové lodě klíčových výrobců fotomobilů (viz můj přehled Nejlepší fotomobily).

Samozřejmě, není v lidských silách otestovat vše, ale prostě je opravdu napínavé rok co rok zkoumat, co je nového, kam se vše ubírá a také, jak se daří Samsungu a dalším konkurovat iPhonu (s nímž fotím já).

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Samsung Galaxy S23 Ultra podává velmi dobré výkony v nočním režimu – zde na kolotočích… Neupravená, pouze zmenšená fotka.

Samsung Galaxy S23 Ultra a fotoaparát – klíčové parametry

Na začátku si stručně shrňme ty podstatné parametry, které budou zajímat ambicióznější fotografy.

Zde je přehled objektivů a snímačů:

Hlavní: 200 Mpx, světelnost 1.7
Ultraširokoúhlý: 12 Mpx, světelnost 2.2
Teleobjektiv 3x: 10 Mpx, světelnost 2.4
Teleobjektiv 10x: 10 Mpx, světelnost 4.9
+ přední objektiv 12 Mpx

Samsung Galaxy S23 Ultra
Detail čtveřice foťáků: normální, ultraširokoúhlý a dva „přibližovací“… Pátý „objektiv“ (vpravo nahoře) zabezpečuje laserové ostření. Rychlofotka mobilem.

Z tohoto výčtu je zjevné, že jádrem všeho je onen snímač s obřím rozlišením 200 Mpx. Pro jistotu zopakujme, že fotografy spíš podobná čísla děsí: pro běžné uživatele to vypadá jako fantastické lákadlo, ale u foťáku od pradávna platí, že více pixelů neznamená lepší fotky, ba spíš naopak: třeba u levných zrcadlovek více pixelů téměř vždy znamenalo nižší kvalitu fotek v horších světelných podmínkách (tedy více šumu).

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Pohled ultraširokoúhlým objektivem…. Neupravená, pouze zmenšená fotka – tak jako všechny testovací snímky na této stránce.

A co se tedy, po dvou týdnech testování, dá říct o tomto snímači? S mírnou nadsázkou vysloveno: nic konkrétního, protože jeho výkony jsou prostě používány k celé řadě dílčích procesů. Podstatné je, že nesporně přispívá ke klíčovým parametrům tohoto mobilu, které opravdu fungují pozoruhodně, tedy zejména k zoomování.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Ano, pokud budete přibližovat opravdu hodně, zahlédnete z toho samého místa i tento posed…

Jinými slovy: těch 200 Mpx obecně neznamená více detailů a lepší kresbu při běžném provozu, ale především lepší výkony při důležité disciplíně, a to při přibližování, zoomování. Což, viz dále, tomuto model opravdu jde. A pomáhá v situacích, které ještě před časem byly zcela mimo možnosti mobilního focení, ale nyní se tam rychle dostávají: třeba focení sportu.

Samozřejmě, kdo si chce hrát, může při focení nastavit ukládání do 50 Mpx i do 200 Mpx, což je určitě zajímavé zkusit. Množství detailů je opravdu překvapivé, ale – jak už zaznělo – není nijak dramaticky využitelnější než při běžném focení. Protože prostě využití těch pixelů je jinde, hlavně v onom zoomování.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
A toto je stonásobné přiblížení, opět z toho samého místa – ano, je to mírně neuvěřitelné, jaké detaily dokáže mobil vylovit (nebo dopočítat?).

Samsung S23 Ultra a další funkce fotoaparátu

Kromě “běžného provozu”, tedy normálního focení, samozřejmě tento model nabízí další zajímavé funkce. Je zde pochopitelně režim PRO, v němž je možné nastavit mnoho zásadních parametrů, včetně ovládání rychlosti závěrky, vyvážení bíle a podobně, což ale není nic nového ani překvapivého.

Raklama

Za zmínku nesporně stojí možnost použít až stonásobné přiblížení na fotografování Měsíce, k čemuž se brzy vrátím v samostatném článku, ale byla by škoda to zde nezmínit – protože to prostě je technologicky hodně zajímavé.

Samozřejmě, neuvěřitelně kvalitní fotky Měsíce dokáží i jiné modely (včetně Xiaomi 13 Pro – viz recenze) a nejde vlastně o nic dramaticky nového, poprvé tímto prvkem opravdu šokoval Huawei P30 Pro, což už je mnoho let.

 

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Detail Měsíce při úplňku. Jak moc je fotka „dopočítaná“, je hodně těžké říct. Neupravená, jen zmenšená fotka.

Podstatné však je vnímat toto neuvěřitelné přibližování v kontextu “zoomovacích výkonů”, ale hlavně nástup pokročilého “dopočítávání”. Trochu se zde bráním používat slovo umělá inteligence, ale možná trochu zbytečně: každopádně je zjevné, že s každou generací mobilů přibývá vliv “dopočítávací magie”, která právě při v zásadě šíleném digitálním přiblížení dokáže vylovit vzdálené detaily (měsíce nebo posedu, viz fotky), a prostě je vrátit do reálného zobrazení. Kde končí realita a začíná fikce, těžko říci. Ale je dobré to prostě vzít na vědomí.

Za zmínku též stojí věc zvaná Expert Raw, což je nový přístup k práci s rawy (který, pravda, začal už v generaci minulé). I zde je potřeba tento modul stáhnout jako externí aplikaci (která pak nicméně “sedí” v hlavní fotoaplikaci) a také stáhnout aplikaci Lightroom (systém uživatele navede, žádné obavy), v níž poté úpravy probíhají.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Užovka ve volné přírodě, u podobných fotek se hodí co nejlepší parametry foťáku.

I to stojí za samostatný článek, tedy alespoň shrňme, že ač se jedná o specialitu pro hrstku odborníků a nadšenců, obecně si myslím, že focení do rawu má velkou budoucnost. Snímače jsou opravdu stále výkonnější a ono “kouzlo” získat co nejkvalitnější záznam všech dat, co na snímači vzniknou, prostě dává stále větší smysl. Protože v dalších úpravách je z nich možné vytáhnout opravdu hodně.

K čemuž dodejme, že Samsungu S23 Ultra patří prvenství v tom, že uživatelům dovoluje stahovat rawy i v rozlišení 50 Mpx.

Reklama

A pro jistotu s mírnou omluvou dodávám, že se nepříliš vyznám ve videu, tedy se nechci pouštět do jeho hodnocení, snad krom banálního konstatování, že se mi výsledky opravdu velmi líbily, a to i u mých testů s točením v 8K. Ale srovnat je s konkurencí v tomto smyslu neumím.

Jak fotí Samsung Galaxy S23 Ultra

Co tedy při reálném použití čekat? To asi nejlépe zahlédnete z testovacích fotek na této stránce. Tak jako v minulých letech jsem tento fotomobil testoval při zcela běžném provozu v Praze a také na jarním Valašsku v mnoha různých situacích: ve městě, na venkovské pouti, fotbalovém zápase, v jarní zeleni.

Z fotek je zřejmé to asi zásadní: že tento model opravdu patří k naprosté špičce v tom, co je dnes možné z mobilů vytáhnout, byť samozřejmě pár háčků se najde.

Přičemž předešlá věta obsahuje nenápadné, ale zásadní slovní spojení “co je možné z mobilu vytáhnout”. Tedy vysvětlím, proč to je tak důležité.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Tento detail listu se opravdu povedl.

Co mě zajímá při hodnocení fotomobilů:

1. technická kouzla, tedy “co vše je z mobilů možné vytáhnout”. To jsou všechny ty místy neuvěřitelné fotky Měsíce, výrazných přiblížení, fotky sportu atp. viz dál. Zkrátka využití fotomobilu v izolovaných situacích, kdy hraje roli technická zdatnost systému.

2. celková vyrovnanost výkonu – tedy jak vše dopadá v běžném provozu. Jak to bude vypadat, když někoho normálně šikovného pošlete na dva dny na výlet po městě a lese. Kolik procent fotek bude skvělých. Čímž mířím vlastně k jedné jediné poznámce, že ve vyrovnanosti výkonu bude vždy zcela excelentní jakýkoliv novější iPhone, kde prostě těch “úletů” bude pramálo. Což je, mimochodem, jeden z důvodů, proč iPhonům stále dávám přednost – celková stabilita a obecná úroveň zpracování obrazu je stále dále než u konkurence, byť zejména Samsung ale i Xiaomi se iPhonům opravdu přibližují. Ale na stranu druhou samozřejmě platí: můj iPhone 13 Pro by se většině těch “technických kouzel” ani nepřiblížil, prostě by to nezvládl.

Co mě při focení se Samsungem zaujalo:

Focení sportu
Pokud byste se mě optali, co mě vlastně zaujalo zcela nejvíce, řekl bych: ty fotky fotbalového zápasu ve valašských kopcích. Zkrátka, až u tohoto mobilu mi došlo, že padá jeden z velkých limitů: a to je focení sportu. Ty zazoomované fotky prostě vůbec nevypadají špatně, klobouk dolů. Samozřejmě, nejspíš namítnete, že předešlé generace by to možná zvládly podobně. Ale nejsem si jist, každopádně to je velmi zajímavé. Pro jistotu dodejme: samozřejmě, že kvalita je na hraně a hodně fotek je mázlých (šlo by řešit v režimu PRO), ale pár slušných úlovků tam prostě bude.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Podobné fotky patřily ještě nedávno u mobilů do říše fantazie. Samozřejmě, kresba není při takovémto mírně šíleném přiblížení dokonalá, ale fotka je opravdu použitelná. Klobouk dolů. Neupravená, pouze zmenšená fotka.

Noční focení
Samsung při uvedení tohoto modelu zdůrazňoval, že právě noční režim se dočkal ve srovnání s předchozí generací výrazného vylepšení. Jisté je, že noční fotky opravdu vypadají velmi dobře a efektně, každopádně je škoda si s nimi nehrát, protože otevírají zcela nové možnosti.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Noční režim dokáže vytvořit opravdu pozoruhodné záběry.

Extrémní noční focení koncertu
Fotit v noci na vesnické “zábavě”? To zní jako noční můra i pro mnohé majitele pořádných foťáků. Tento model to zvládl opět překvapivě solidně, opět klobouk dolů. Kvalita je pozoruhodná, šum snesitelný. Dost mi to tedy zkomplikovalo výběr fotek, protože jsem počítal s tím, že lidské tváře moc poznat nepůjdou. Ale šly, což u nočních večírků recenzentovi trochu komplikuje život.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Noc, pohyb, přibližování na nočním koncertu – tohle je opravdu nečekaně fungující použití tohoto fotomobilu.

Celková vyrovnanost výkonů
Jak jsem zmínil, vyrovnanost výkonů je pro mě opravdu hodně zásadní parametr, a celkově nesporně platí, že Samsung v tomto smyslu opravdu dohání iPhone. Pokud tento mobil vezmete do ruky, procento velmi dobrých fotek bude zkrátka vyšší než u starších generací. A obecně prostě budete mít dojem, že v ruce máte pozoruhodný stroj, který v některých konkrétních situacích (detaily, přibližování) iPhony zcela strčí do kapsy. Byť stále platí, že v celkovém průměru dávají iPhony stabilnější výkon i celkové zpracování obrazu.

Na co trochu pozor

A kdy jsem se tedy trochu zarazil a co by stálo za podrobnější zkoumání?

Barvy jsou někdy trochu divoké
Tento fotomobil jsem testoval v krásných jarních dnech, kdy lesy a louky Valašska opravdu zářily barvami, a je fakt, že mobil měl občas tendenci barvy trochu “přepalovat”. Prostě jsem někdy při pohledu na displej měl dojem, že se dívám trochu na omalovánky. Je pravda, že se to nedělo vždy a hlavně: po stažení do počítače už to nebylo tak markantní. A téměř jistě to vyřeší nějaká aktualizace, ale je prostě dobré to vědět. Nicméně radím naučit se vypínat tzv. Optimizátor scény (první položka v ozubeném kole, v Nastavení fotoaparátu), který tradičně málo barevné scény trochu oživuje. Tady už to je někdy moc.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
U podobných scén jsou někdy barvy až moc živé a je dobré alespoň vypnout – tak jako tady – Optimalizátor scény, aby mobil barvy tolik nepřepaloval.

Mírně nestabilní výkony zoomu
Jediná situace, kdy jsem byl opravdu trochu rozčarovaný, bylo při focení skupiny muzikantů z několika metrů. Pokud jsem používal standardní desetinásobné přiblížení, vše bylo velmi dobré, ale stačilo ještě trochu přiblížit, a kvalita šla nečekaně prudce dolů. Vzhledem k tomu, co vše tento model umí při přiblížení mnohem větším, je to trochu zvláštní. Tedy na to trochu pozor, je to prostě nějaká mírná nedotaženost. Ale i zde platí, že dost možná zmizí s nějakou brzkou aktualizací.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Jak jsme si ukázali výše, tento model dokáže dokonale přiblížit vzdálená objekty, ale občas bojuje s těmi relativně blízkými. Zde je kvalita na hraně. Kapela na pouti ve Štítné nad Vláří.

Samsung Galaxy S23 Ultra – shrnutí ve dvou větách

Samsung Galaxy S23 Ultra nesporně ke světové špičce mobilů, v některých oblastech nabízí výkony opravdu výborné, nezklame tedy pokročilého uživatele, ani ty, kdo chtějí “jen tak cvakat”. Současně platí, že navzdory snímači s 200 Mpx jde spíš o model evoluční, ne revoluční, protože posun oproti předchozí generaci je sice citelný, ne však dramatický.

Samsung Galaxy S23 Ultra recenze
Jarní krajina a Samsung Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra – cena

Není v mých silách ceny průběžně sledovat, zde přejímám automaticky generovaný přehled od Heuréky.

Samsung Galaxy S23 Ultra S918B 12GB/512GB lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

A zde je link na Alza.cz, která své ceny do Heuréky neposílá:
Samsung Galaxy S23 Ultra na Alza.cz

Další fotografie z testu

Samsung Galaxy S23 Ultra

7.5

Celková kvalita (= jak fotí)

8.0/10

Zacílení na potřeby fotografů

7.5/10

Řemeslné zpracování

7.5/10

Ovladatelnost

7.5/10

Poměr cena/výkon

7.0/10

Pro

  • velmi dobré obrazové výkony
  • velmi dobré výkony v extrémních situacích (noční focení)
  • velmi dobrý a použitelný zoom

Proti

  • barvy jsou někdy mírně přehnané
  • zoom někdy nečekaně zhorší kvalitu kresby
  • cena je poměrně vysoká
Reklama

12 komentářů

  1. Fakt je ten že Samsung fotí mnohem líp než nějaký Apple, který má lepší video zas. Úplně všude vidím na netu a videích od různých lidí z různých koutů světa a to ať fotografové nebo i uživatelé co si ale aspoň narozdíl od vás prošli ten systém a u všech jsem slyšel přesně že Samsung je lepší ve fotografiích a to říkám i já jako fakt ne jako můj názor, nejsem ani žádný zarytý fanoušek Samsungu ale fakt je prostě že Galaxy S23 Ultra foto líp. Nevím jak si někdo takový jako vy může říkat fotograf, reálně si neprojdete ani systém což jde hodně vidět podle toho co jste napsal a možná budete mít asi problém se zrakem bez urážky. Naučte se se systémem a fotit mobilem, Applem můžete natáčet když máte oba, já jako někdo s jedním mobilem bych používal teda i na video Samsung protože tam se mu hodně přibližuje a ne u fotek u kterých je dávno před ním. A jinak tohle přesně zní jak od fanouška Applu podle kterého je to z něj lepší automaticky jen protože jabko. A ještě komu se nelíbí přesaturované fotky, což je mimochodem subjektivní, tak u toho může pomoc vypnutí optimalizátoru scény vlevo dole, většinou je v tom dost rozdíl páč tohle rádo dělá z fotek omalovánky a taky se dá fotit do RAW a pak si ti upravíte podle sebe. Žádný problém nikde, stačí si to projít, vše jde fotit tak jak si to představujete což byste jako fotograf, když si tak říkáte měl vědět než někam budete psát nesmyslné hodnocení.

  2. Autor: iPhone je lepší… sice by takové snímky nezvládl, ale prostě je lepší. Ničím nepodložené tvrzení. Tak jistě pane odborníku 🤓

    • Jan Rybář

      Zdravím a díky moc za komentář! A ano, přesně tak to je. Pokud potřebujete přibližovat a třeba fotit sport, určitě doporučuji právě Samsung S23 Ultra, protože to prostě iPhone nezvládne (byť iPhone 15 Pro Max už udělat v tomhle smyslu pokrok) a co umí Samsung je opravdu neuvěřitelné. Pokud chcete ale obecně co nejlepší a nejvyváženější výkony v různých situacích, iPhone je stále lepší, a spíš doporučuji ten. A to jako dlouhodobý uživatel iPhonů, který na iPhonu nijak zvlášť nelpí a stále testuje vše možné jiné (viz recenze a tomto webu)… Ale je pravda, že Samsung za poslední dva tři roky udělal opravdu velký skok vpřed, tedy ani s ním chybu neuděláte. Držím palce, ať vyberete dobře! JR

  3. Antonín Nebuželský

    Díky za vaše postřehy. Já píšu jen jako amatér a diletant. Ale takových uživatelů bude nejspíš většina. Používám telefon příležitostně, pro dokumentaci“ turistiky, případně pro rodinné události.
    Dosud jsem byl uživatelem Huaweiů, a když ty novější nemají plně služby Google, pořídil jsem si tedy Ultru, jako takový Mercedes mezi telefony.
    Snad i když nejsem odborník, přináší mi ten přístroj hodně radosti. IPhone mají snad všichni moji potomci, já holt jsem androiďák“, to jejich focení je asi na mojí úrovni, takže jsme všichni spokojeni.
    Nicméně, rád čtu názory odborníků a někdy i snad něco použiji. Diky

  4. Lukáš Málek

    Prosím u fotek o parametry. Děkuji.

  5. Martin Tomáš

    Proč necháte dělat recenze takovéhle mimoně? Motá páté přes deváté a evidentně se ani neseznámil s tím systémem. Brblá na barvy, ale to je to nejjednodušší, co lze v posprocesu dotáhnout podle sebe. V rukách fotografa je navíc focení převážně do rawu, kde o tom ani nemůže být řeč. Mimochodem, v tom rawu, ať už ho člověk vytvořil v Pro režimu, nebo v Expert RAW (o té dynamice se může Applu jen zdát), se právě krásně projeví ten 200 MPx chip. Výstup může být 50 MPx raw s detaily enormně praktickými, nejen pro výřez (zoom), ale taky pro print. Ale nebudu zabíhat do detailu. Jsem digiscoping brand ambasador jedné optické firmy, zabývám se phonescopingem (telefon připojený k dalekohledu), snažím se z aktuálních telefonů dostat maximum a předat to dalším uživatelům. Sám už fotím v 99% v kombinaci mobil + dalekohled nebo mobil samotný. A za posledních cca 5 let je jen jeden král konzistence focení, tedy toho, že se můžete spolehnout na výsledek. A to je Samsung. Ano, Apple se to snaží ošulit tím, že vám nedovolí moc extrémní focení, prostě vyrobí nepoužitelné foto, které smažete, kdežto Samsung se pokusí vás uspokojit a mohou se vyskytnout nedokonalosti. Ale to je prostě focení v mizerných podmínkách. Když chci fotit, chci fotku. A Samsung mi hlavně umožňuje to focení řídit. V Pro a Expert RAW režimu si můžu zvolit, který z foťáků na mobilu využiju. S Applem se budete prát. A S23 Ultra má ještě jeden trumf v kapse, který když se naučíte používat, z konkurenčních myšlenek nezůstane v podstatě nic. S-pen. Ale já tady nechci dělat opravnou recenzi po neschopnosti původního autora. Závěrem, líbilo by se mi, kdyby Apple i další byli schopni Samsung dohnat. Znamenalo by to lepší ceny, než ty, které teď musíme platit. A možná i lepší vývoj. Snění a blouznění Apple sekty ale nemá vliv na reálnou ekonomiku. Takže se těžko dočkáme. A kdyby to třeba četl někdo od Samsungu. Za Snapdragon i v Evropě máte jedničku s hvězdičkou. Tak si to udržte, prosím! Jo a líbila by se mi Ultra mini. Velikost klasické malé S, klidně o něco míň výkonu, ale ty top foťáky a S-pen. Děkuju uctivě, Ježíšku 😉

    • Jan Rybář

      Martine, moc díky za komentář!
      Pár poznámek:
      – obecně souhlasím skoro se vším, co píšete, máme jen jiný úhel pohledu
      – pokud by Vás to zajímalo více, mrkněte na moji rubriku recenzí mobilů, poctivě mnoho let testuji všechny možné vlajkové lodi a opravdu myslím, že je důležité mít „globální pohled“
      – k iPhonům jsem obecně poměrně kritický, za což to neustále od milovníků Applů schytáván, platí nicméně to podstatné: stále jsou číslo 1. ve zpracování obrazu – prostě opravdu nejlépe a systematicky dokáží namalovat hezké obrázky (což je zásadní pro 98 % uživatelů, ne nutně pro mě, o těch 2 procent viz dále) 2. stabilita výkonů je pořád nejvyšší (prostě to pořád fotí stejně dobře, což u jiných značek včetně Samsungů tolik není)
      – jinými slovy: odpověď na otázku „co mi dá nejlepší fotky pro běžné použití?“ je nadále nesporně iPhone, mimochodem, ta nevyladěnost objektivů u tohoto Samsungu, viz článek, je opravdu poměrně citelná, stejně jako ony barvy
      – ALE: jak píšete, pokud někoho zajímají konkrétní hvězdné výkony (přibližování, sport, makro…), dávno už Apple nestojí za zmínku – Huawei P30 Pro byl o kdysi o třídu dále než iPhony, stejně tak nesporně platí, co píšete: zkušený uživatel vytáhne např. ze Samsungu zcela jinou úroveň výstupu a kdo chce, snad prokáže, že „cokoliv“ fotí lépe než iPhone
      – mimochodem: zkuste někdy Xiaomi 13 Pro s jednoplacovým snímačem, výstupy pro zkušené uživatele jsou opravdu neuvěřitelné, přece jen dále než u Samsungů
      – a ještě osobní poznámka: nechcete sem na web něco napsat o tom „focení dalekohledem?“ před časem jsem viděl Vaše neuvěřitelné fotky v jedné ptačí FB skupině a je to něco opravdu hodně zajímavého – pokud byste něco sepsal, mělo by to zde na webu velký dosah a dostalo by se k hodně lidem…

      Mějte se!
      JR

    • Ahoj,strašneě ráda fotím vše krásné.Ale zaboha nevyfotím měsíc v úplňku s mapami,a ostrým okrajem.Vždy je to jen světelný bod.Srpek měsíce?Ani náhodou,je z něj opět zářivý a navíc kulatý bod.Vím že to tento mobil umí,ale nevím jaké parametry nastavit.Budu vděčná za polopatickou radu.Dáša

  6. pekny den prajem, mam 12s ultra a so zoomom blizkych objektov je tam podobny problem, opticky zoom zaostruje od „nejakej“ vzdialenosti, a pokial system vyhodnoti ze vzdialenost je kratsia, system pouzije vyrez z hlavneho snimaca v ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti… na obrazku je potom vidiet podstatne nizsiu kvalitu… podobne to riesil aj p30 pro ktory som mal davnejsie…

    • Martin Tomáš

      To je problém 12s Ultra, nikoliv Samsung Galaxy S23 Ultra. Autor s tím jen neuměl zacházet 😉

  7. Alza již nějaký ten pátek ve vyhledávači nejnižších cen Heuréka zase figuruje. 😉

  8. Bylo by mozne otestovat fotoaparat google pixel ktery lry vynika realnymi tony a barvami? Dekuji

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*