Rodinný kompakt, 15-20 tis.

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Rodinný kompakt, 15-20 tis.

Označeno štítky: , ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #11054
      AK01
      Host

      V první řadě zdravím zde na fóru a snad to tady moc nezatížím mým dotazem.
      Dříve jsem fotil zrcadlovkou, načež přišla potřeba na něco malého, skladného a jakžtakž výkoného, tudíž koncem roku 2014 padla volba na Olympus XZ-10.
      Nyní bych se chtěl trochu posunout (a udělat si i trochu radost :-)) a mé požadavky / preference jsou následující:

      – zoom využívám málo
      – převážně interiér = širší ohnisko, vyšší ISO
      – roční syn = požadavek na rychlost 🙂
      – nepotřebuju wi-fi, dotykový displej, no ale to už je teď asi standard
      – operativně nastavuji pouze clonu a ISO, tudíž budu rád za dostupnost přímo na těle
      – hledáček uvítám

      Rozpočet mám uvedených 15 – 20 tis. s tím, že i s drobnými doplňky (karta, brašna, …) se mi přes těch 20 už moc nechce.

      Do oka mi padly tyto modely:

      Panasonic Lumix DMC-LX100
      – zatím asi favorit

      Fujifilm X70
      – přestože zoom skoro nevyužívám, trochu se bojím jeho nepřítomnosti – použitelnost na portréty…?
      – jinak asi vše mluví pro – velikost čipu, podáni barev …

      Sony dsc-rx100 iii nebo iv nechci.

      Budu tedy moc rád, když někdo připojí svůj názor nebo zjušenost, která by mě třeba mohla nakopnout nějakým směrem 🙂

      Díky.

    • #11102
      Luboš H.
      Host

      Panasonic Lumix DMC-LX100 mám už druhý měsíc a kromě porovnávání obou, jsem už zrcadlovku Canon nevzal do ruky.
      Už mám i fotky z fotolabu a rozdíl je minimální (rozměr 10×15). U větších foto by určitě nějaký podstatnější rozdíl byl, ale kdo si bude rodinné foto zvětšovat na stěnu?
      Plusy:
      výborná světelnost , solidně zormazává pozadí
      skvělý hledáček (displej je mě bez brýlí k ničemu)
      ruční ovládání clony, času, ISO, korekce exp. – jedním pohledem vidím co je jak nastaveno, bez lezení do menu + mnoho různých volitelných funkcí na čudlících
      příjemně malé zozměry
      nemusím měnit (a tahat s sebou) objektivy a starat se o čistotu čipu

      Mínusy:
      nezaostřuje tak rychle jako zrcadlovka, ale není to tragické
      zrovna tak malinko déle trvá uložení snímku – možná mám jen pomalejší kartu
      blesk je nasazovací – já ho však stejně nepoužívám – v místnosti s rozumným umělým osvětlením zvládá v časech od 1/60 či 1/100 i bez blesku. V těchto podmínkách už zrcadlovka se setovým oblektivem chce blesk, nebo ISO letí k nebesům.

      Pro rodinné foto a na cestování určitě velmi vhodná volba.

    • #11121
      Jan Rybář
      Správce

      Zdravím, já ty Fujiny doporučuji skoro vždy, ale zrovna tahle mě dosti lezla na nervy svojí pomalostí, tedy bych ji asi vyřadil z výběru… Onen Panasonic je učitě možnost, případně bych zvážil mého velkého oblíbence Canon G7 X mark ii https://www.fotoguru.cz/canon-powershot-g7-x-mark-ii-recenze/ , což je vlastně levnější verze Sony RX100 (nemá tedy hledáček), případně nějaké Soňáky typu A5100 nebo ještě i ten Sony A6000, ten by mohl být za vcelku rozumné peníze a jediný by asi splnil požadavek, aby to mělo hledáček a slušné ovládání…

      Sony Alpha A5100 – Levná a malá bezzrcadlovka (recenze)

      Sony Alpha A6000 – recenze: Povedená bezzrcadlovka

      JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Rodinný kompakt, 15-20 tis.’ nepřijímá nové odpovědi.