Fotoguru roku 2022 – doporučte nám nejlepší kandidáty!

Co skvělého fotografického z roku 2022 by nemělo zapadnout? Budu rád za tipy od vás, čtenářů – ty nejzajímavější vyberu a zveřejním v tradičním přehledu Fotoguru roku 2022. A pozor, letošní ročník je už sedmý, což už je hezké číslo!

Aktualizováno: Výsledky tohoto ročníku najdete zde.

Pokud vás napadá nějaký skvělý kandidát, dejte mi vědět!

Fotografové
Fotografů je mnoho, ale jen někteří se mohou umístit! Foto: Everett225/Depositphotos.com

Proč to vše? V ČR existuje bezpočet skvělých fotosoutěží, fotografů, fotověcí – výstav, blogů, knih, profilů na známých i neznámých sítích.

Mnoho z nich se dočká zasloužené pozornosti, ale mnoho z nich zapadne… Což je škoda.

V uplynulých letech jsem s pomocí čtenářů sestavil seznam těch foto-věcí, které mě v daném roce nějak výrazně zaujaly a které si zaslouží, aby se na ně ukázalo nadšeně prstem.

Tu jsou výsledky předchozích ročníků Fotoguru roku 2021Fotoguru roku 2020Fotoguru roku 2019Fotoguru roku 2018Fotoguru roku 2017 a Fotoguru roku 2016.

A i letos budu moc rád, pokud mi pomůžete – a stanete se tak spoluautory tohoto dobrodružství s mírně otevřeným koncem!

Jak to funguje:

 Na seznam Fotoguru roku patří lidé nebo instituce v ČR, kteří v roce 2022 něčím fotografickým “vystoupili z řady” a vytvořili něco mimořádného – ne nutně velkého, ne nutně masového, ne nutně náročného, ale zkrátka zasluhujícího si uznalé pokývání hlavou.

– Nejde jen o fotky, naopak – samotných fotek může nakonec být na seznamu málo: ale i o výstavu, sérii fotografií, knihu, projekt, cokoliv, co má něco společného se světem fotografování.

– Není to soutěž, jen seznam zhruba 10 – 20 skvělých věcí bez pořadí. Smyslem není kopírovat skvělé počiny oceněné jinde, ve velkých soutěžích, ba naopak: podtextem je zvýraznit něco, co by mohlo zapadnout.

– Kdo to vše vybere? I v tomto sedmém roce já, Jan Rybář, provozovatel webu Fotoguru.cz. Ale slibuji, že už brzy vše uděláme organizovaněji, třeba s porotou a jasnějšími pravidly.

 A budu rád za pomoc.  Prosím pošlete mi své tipy klidně i anonymně! Všechny prozkoumám, vyberu, vyhodnotím… Zasílat tipy je možné do neděle 11. prosince, brzy poté výsledky ankety zveřejním….

Díky! Jan Rybář

 

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*